Wrocław. Spotkanie z Arnoldem Schwarzeneggerem w Hali Stulecia

Wrocław. Spotkanie z Arnoldem Schwarzeneggerem w Hali Stulecia

Gwiazdor Hollywood i były gubernator stanu Kalifornia w listopadzie weźmie udział w spotkaniu z publicznością we wrocławskiej Hali Stulecia. To drugie wydarzenie z cyklu spotkań ze znanymi aktorami, który we wrześniu rozpocznie się wizytą Ala Pacino w stolicy.

Cykl spotkań nosi tytuł „An Evning with!” i ma formę wywiadu, który z gwiazdą amerykańskiego kina przeprowadzi brytyjski dziennikarz, autor monografii o gwiazdach Hollywood Sandro Monetti. Pytania będzie mogła zadawać publiczność.

Jak powiedział PAP w środę Artur Stefaniak z biura prasowego promującego to wydarzenie, Arnold Schwarzenegger po raz pierwszy odwiedzi Polskę i na spotkanie z nim wybrano Wrocław, by promować nasz kraj.

„Al Pacino spotka się publicznością 22 września w Warszawie, więc na tegoroczne drugie spotkanie kolejnej gwiazdy wybraliśmy Wrocław. W przyszłym roku odwiedzą nas nie mniejsze sławy z Hollywood i spotkania odbędą w innych miastach Polski” – dodał Stefaniak.

Spotkanie ze Schwarzeneggerem zaplanowano 17 listopada w Hali Stulecia we Wrocławiu o godz. 19.30. Wejście jest biletowane, a część dochodu ze sprzedaży wejściówek jest przeznaczona na cele charytatywne na rzecz fundacji Bator Tabor, która wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi, cukrzycą, młodzieńczym idiopatycznym zapaleniem stawów i hemofilią. Fundacja jest członkiem założonej przez innego aktora Paula Newmana organizacji Serious Fun Childrens’s Network.

67-letni Schwarzenegger to światowej sławy aktor, ale też scenarzysta i producent, który popularność zdobył kreacjami m.in. w takich filmach jak m.in. „Herkules w Nowym Jorku”(1970),„Conan Barbarzyńca” (1982), „Terminator” (1984), „Predator” (1987), „Pamięć absolutna” (1990).

Pochodzi z Austrii. W 1968 r. przyjechał do Stanów Zjednoczonych (w 1983 roku otrzymał amerykańskie obywatelstwo). W 1969 r. zdobył tytuł mistrza świata – Mr. Universe – w kulturystyce. Schwarzenegger to również popularny polityk, który w latach 2003-2010 był gubernatorem Stanu Kalifornia w USA.

Organizatorami cyklu „An Evening with…” są firmy Stage Production i Rocco Buonvino Productions (firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii, organizowała w tym kraju m.in. spotkania widzów z Alem Pacino, Sylvestrem Stallone i Johnem Travoltą, a także koncerty, np. Roda Stewarta.(PAP)

 

Zdjęcie: Arnold Schwarzennegger fot.Facebook

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*