Władysław Frasyniuk zwolniony po zatrzymaniu o świcie

Mamy do czynienia z państwem bezprawia, państwem opresyjnym, które niszczy każdego obywatela, stającego w obronie państwa prawa – powiedział w środę PAP Władysław Frasyniuk, komentując swoje zatrzymanie przez policję.

W środę rano były opozycjonista z czasów PRL został zatrzymany przez policję w swoim domu we Wrocławiu. Został zawieziony do Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy, gdzie prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przedstawił mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie i przesłuchał go w charakterze podejrzanego; przesłuchanie trwało 10 minut po czym Frasyniuk został zwolniony do domu.

Frasyniuk komentując dla PAP zatrzymanie przez policję, powiedział, że „mamy dziś do czynienia z państwem bezprawia, państwem opresyjnym, które niszczy każdego obywatela stającego w obronie państwa prawa”.

„To nie jest sensacja, że zatrzymali Frasyniuka. To memento tego, co powiedział Waldemar Żurek (sędzia, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa – PAP) w wywiadzie, że on prawnik ma problemy, by sobie poradzić z bezprawiem, jakie stosuje wobec niego państwo, a co dopiero zwykły Kowalski” – powiedział Frasyniuk.

Jego zdaniem, obecnie w Polsce „korzystając z legalnych instytucji i chowając się za literę prawa, potrafi się niszczyć obywatela”. „Nie ma to nic wspólnego z demokracją, z państwem prawa” – powiedział Frasyniuk. (PAP)

Categories: Polska

Comments

 1. Zdzichu
  Zdzichu 16 lutego, 2018, 07:10

  Zatrzymanie przebiegło prawidłowo. Frasyniuk jest biznesmenem i około 7-8 mógłby wybyć do pracy, w rozjazdy i szukaj wiatru w polu. Wiele osób jest zatrzymywanych tuż po godz. 6 rano w tym osób zupełnie niemedialnych i w sprawach relatywnie błahych.

  Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 16 lutego, 2018, 12:46

  Szkoda że ani słowa nie ma o tym dlaczego…

  Reply this comment
 3. Normals
  Normals 16 lutego, 2018, 15:18

  PIS probuje zlamac legende Frasyniuka ale im sie to nie uda, bo to jest tak samo niemozliwe jak zbudowanie legendy Jaroslawa Kaczynskiego……

  Reply this comment
  • Gh
   Gh 16 lutego, 2018, 21:09

   Najwiekszym wrogiem Wladka , jest tenze sam Wladek. Tak to frasunek sie zeszmacil.

   Reply this comment
 4. Yankes
  Yankes 16 lutego, 2018, 23:54

  ….” Legeda Frasyniuka” jest tak wielka w Polsce jak – Legeda Normalsa w Chicago , ze o calych Stanach Ameryki nie wspomne!!!

  Reply this comment
 5. Yankes
  Yankes 17 lutego, 2018, 20:02

  Dobra… Jezeli przeczytam ze na skocznie w Fox River Grove przylatuje Kamil Stoch i amator z Chicago zwany ” Latajacym Normalsem” rzuca mu rekawice ( wszakze szlacheckiego pochodzenia jest ow Normals) , to …..odszczekam wszystko

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*