We wtorek plan zagranicznych wizyt prezydenta

Andrzej Duda fot.Radek Pietruszka/EPA

Andrzej Duda fot.Radek Pietruszka/EPA

W najbliższy wtorek Kancelaria Prezydenta oficjalnie ogłosi plan wizyt zagranicznych prezydenta Andrzeja Dudy – dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do otoczenia prezydenta. Plan ma obejmować 100 pierwszych dni urzędowania Dudy.

Przed zaprzysiężeniem w zeszłym tygodniu prezydent Duda był pytany przez PAP, do których państw będzie chciał się udać z pierwszymi wizytami. „Chcę prowadzić politykę realną, merytoryczną, a nie rytualną. Nie chodzi o to, żeby odbywać rytualne spotkania, z których nic nie wynika. Mam w planach kilka wizyt i nie chciałbym, abyśmy, w symbolicznym ujęciu, przywiązywali się specjalnie do tego, które spotkanie będzie pierwsze. Traktuję to bardziej pragmatycznie” – powiedział.

„Chciałbym, aby w ciągu pierwszych 100 dni udało się wskazać na najważniejsze międzynarodowe wektory mojego działania, zarówno w przestrzeni środkowoeuropejskiej, największych krajów Unii, jak i globalnej” – podkreślił prezydent.

Duda zapowiedział w wywiadzie dla PAP, że we wrześniu będzie na 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. „Tam planuję spotkania z partnerami z dalszych części świata. Są również planowane ważne wizyty głów państw w Polsce. Pierwsze trzy miesiące będą dla mnie bardzo aktywnym okresem” – powiedział Andrzej Duda.

Według medialnych doniesień wśród pierwszych stolic, które odwiedzi prezydent Duda, mogą być m.in. Berlin, Paryż czy stolice państw bałtyckich. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*