Wałęsa do PO: właściwe przegraliście na własne życzenie

Wałęsa do PO: właściwe przegraliście na własne życzenie

„Właściwe przegraliście na własne życzenie, ale dziś macie obowiązek jako najwięksi odzyskać to, co straciliśmy” – powiedział Lech Wałęsa podczas Konwencji Krajowej PO w niedzielę w Gdańsku. Pamiętajcie, że jesteście największą partią opozycyjną – mówił.

„Największym waszym błędem było to, że codziennie ministrowie nie tłumaczyli w telewizji, co robicie. Oddaliście pola na demagogię i populizm, i opowiadanie głupot, i to zafunkcjonowało w narodzie” – ocenił Wałęsa.

„Macie straszliwą odpowiedzialność i nie możecie się od niej uchylić i musicie się wziąć do roboty” – apelował b. prezydent.

„Jestem z wami, bo chcę wam pomagać. Z tym, że po tym, co się dzisiaj dzieje, po odzyskaniu wolności będą straszliwe kłopoty, bo tak daleko rozstroją cały układ Polski, tak daleko narażą się sąsiadom i światu, że odpracowanie będzie bardzo trudne. Dlatego proszę was w imię jutrzejszych rozliczeń: musicie zauważyć te wszystkie mankamenty, by na te wszystkie złe ruchy wcześniej znaleźć rozwiązanie” – apelował Wałęsa.

„Ja nie chodzę na spotkania partii, ale dziś jestem z wami” – mówił b. prezydent. Na słowa te działacze PO zareagowali oklaskami i skandowaniem „dziękujemy”. Zebrani wcześniej przywitali go gorącą owacją skandując „Lech Wałęsa”.

Dodał, że po spotkaniach, które ma w całej Polsce widzi, że naród jest „dość chętny i solidarny”. „Ale potrzebuje czytelnych propozycji” – mówił. (PAP)

Lech Wałęsa fot.Marcin Obara/EPA

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*