W tegorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł

W tegorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł

W tegorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł – poinformował w niedzielę szef fundacji Jurek Owsiak.

W tym roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowanie 23 Finału zorganizowała w Ornecie (woj. warmińsko-mazurskie). Jak wyjaśnił PAP rzecznik prasowy fundacji Krzysztof Dobies, w tej miejscowości już od kilkunastu lat wzorowo działa sztab organizujący finałowe zbiórki.

 Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel wyraził zadowolenie, że właśnie tu przyjechała WOŚP, by poinformować o wyniku tegorocznej zbiórki i zadeklarował, że Orneta będzie się angażować w kolejne Finały z nie mniejszym zapałem niż dotychczas.

 Owsiak podkreślił, że WOŚP nie chodzi o rekordy. „Jak nie będzie rekordu, to mamy przestać grać” – pytał retorycznie. Jednak w tym roku rekord ponownie został pobity – całkowity wynik zbiórki to 53 mln 109 tys. 702 zł i 83 gr.

 Dzień po Finale WOŚP informowała o kwocie ponad 36,2 mln zł. Jednak jak co roku sztaby miały czas na rozliczenie się do końca lutego, zatem ostatecznie zebrana kwota podawana jest do wiadomości dopiero na początku marca.

 W tym roku WOŚP po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych. Po raz kolejny wspierać będzie onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz – po raz pierwszy – dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię.

 W zeszłym roku WOŚP zebrała ponad 52,4 mln zł. Dzień po finale zadeklarowana kwota wynosiła blisko 35,5 mln zł.(PAP)

fot.Maciej Kulczyński/PAP/EPA

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*