W środę spotkanie szefa kancelarii Komorowskiego i szefowej sztabu Dudy

Andrzej Duda (w środku) fot.Radek Pietruszka/EPA

Andrzej Duda (w środku) fot.Radek Pietruszka/EPA

W środę spotkają się szef Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego Jacek Michałowski i szefowa sztabu Andrzeja Dudy Beata Szydło – poinformowała we wtorek PAP dyrektor prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Jak powiedziała PAP Joanna Trzaska-Wieczorek, Michałowski kontaktował się już z szefową sztabu Dudy z „prośbą o sformułowanie oczekiwań” prezydenta elekta w związku z jego funkcjonowaniem do czasu zaprzysiężenia, czyli do 6 sierpnia. Do rozmowy Michałowskiego z Szydło ma dojść w środę.

Środowe spotkanie potwierdziła Beata Szydło w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie. Jak powiedziała, na razie nie ma decyzji, gdzie będzie urzędował Duda jako prezydent elekt do czasu zaprzysiężenia.

Szydło podkreśliła, że do czasu zaprzysiężenia prezydent elekt musi mieć miejsce, które stanie się dla niego zapleczem organizacyjnym. „Wpływa dużo zaproszeń, prośby o spotkania z przedstawicielami z zagranicy” – dodała. Zaznaczyła, że do tej pory było w zwyczaju, że prezydenci elekci mieli do dyspozycji takie miejsce i „jest wola ze strony kancelarii prezydenta Komorowskiego, by tak się stało”.

Na pytanie, czy Andrzej Duda już jako prezydent będzie mieszkał w Pałacu Prezydenckim, Szydło odparła, że „są to decyzje jego i jego rodziny”.

Pytana, czy prezydent elekt spotka się z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem, który w piątek złoży wizytę w Warszawie, odparła, że wszystkimi kwestiami dotyczącymi kontaktów zagranicznych zajmuje się poseł PiS Krzysztof Szczerski i „on to koordynuje”. Każde zaproszenie, które w tej chwili się pojawia, wnikliwie analizujemy – dodała.

We wtorek po południu dojdzie do spotkania sztabu wyborczego Andrzeja Dudy i wstępnego podsumowania kampanii; jego współpracownicy mają dyskutować nt. działań Dudy jako prezydenta elekta. Wiadomo, że do 6 sierpnia Duda będzie chciał kontynuować spotkania z wyborcami.

Szydło zaznaczyła, że o składzie Kancelarii Prezydenta w odpowiednim czasie będzie informował sam Duda. „Jest wokół niego wielu ekspertów z różnych środowisk, ci, którzy pomagali mu w kampanii i tworzyli program. Wszystko w swoim czasie” – powiedziała.

Poinformowała też, że mimo zakończenia kampanii sztab Dudy będzie dalej funkcjonował. „Będziemy dalej pomagali organizacyjnie panu prezydentowi” – zapowiedziała. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*