W Rimini spotkanie delegacji polskiej prokuratury z włoskimi śledczymi

Włoscy śledczy badaja miejsce, gdzie doszło do ataku na polskich turystów fot. EPA-EFE/MANUEL MIGLIORINI

W siedzibie sądu w Rimini, na północy Włoch odbyło się w środę spotkanie włoskich śledczych z delegacją polskiej prokuratury, przybyłą w związku z dochodzeniem w sprawie napadu na turystów z Polski. Strona polska wystąpiła o wgląd do akt sprawy – podała ANSA.

Delegacja prokuratury z Warszawy przyjechała do Rimini we wtorek w związku z wszczęciem również w Polsce śledztwa dotyczącego zgwałcenia młodej Polki i pobicia jej partnera przez czterech poszukiwanych wciąż sprawców – według doniesień – prawdopodobnie imigrantów z Afryki Północnej.

„Przed południem polski zespół miał zaplanowane spotkanie z przedstawicielem włoskiej prokuratury, potem miało nastąpić spotkanie z komendantem policji, która prowadzi w sprawie dochodzenie i innymi członkami włoskiego zespołu śledczego” – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński PAP w środę. Dodał, że najprawdopodobniej spotkania te cały czas jeszcze trwają.

Włoska agencja poinformowała zaś, że turyści, którzy nadal przebywają w szpitalu, zostaną przesłuchani przez włoskich i polskich śledczych.

Według agencji ANSA sprawców napadu już rozpoznał na policyjnych zdjęciach obywatel Peru, którego w nocy z piątku na sobotę zaatakowała zapewne ta sama czteroosobowa grupa; ranny mężczyzna został porzucony przy drodze.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Categories: Polska, Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*