W poniedziałek w Paryżu spotkanie Szydło z Tuskiem

Beata Szydło w kancelarii premiera fot.Leszek Szymański/EPA

Beata Szydło w kancelarii premiera fot.Leszek Szymański/EPA

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk spotka się w poniedziałek w Paryżu z premier Beatą Szydło – wynika z opublikowanej w piątek na Twitterze Tuska jego agendy spotkań w przyszłym tygodniu.

Do spotkania ma dojść na marginesie rozpoczynającej się tego dnia na szczeblu szefów państw i rządów konferencji klimatycznej w Paryżu. W kalendarzu Tuska zaplanowano, że spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30, tuż po oficjalnym lunchu dla uczestników konferencji wydanym przez francuskiego prezydenta Francois Hollande’a i szefa francuskiej dyplomacji Laurenta Fabiusa.

W pierwszym dniu paryskiej konferencji klimatycznej weźmie udział blisko 150 szefów państw i rządów z całego świata.

W poniedziałek Tusk ma jeszcze zaplanowane spotkania w Paryżu m.in. z nowym premierem Kanady Justinem Trudeau oraz prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Dzień wcześniej, w niedzielę, premier Szydło weźmie udział w szczycie UE-Turcja, zwołanym przez Tuska w Brukseli w celu rozwiązania trwającego kryzysu migracyjnego. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*