Tusk: nie pójdę na emeryturę; w 2019 będę tutaj i niech nikt nie myśli, że będę oglądał wyłącznie telewizję

Tusk: nie pójdę na emeryturę; w 2019 będę tutaj i niech nikt nie myśli, że będę oglądał wyłącznie telewizję

Na pewno na emeryturę nie pójdę – zapewnił w piątek były szef polskiego rządu, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, pytany o swoją przyszłość po zakończeniu kadencji szefa RE. Wyraził nadzieję, że „nie będzie potrzeby żadnych akcji ratunkowych”.

„Na pewno na emeryturę nie pójdę” – odpowiedział Tusk w TVN24 na pytanie, co będzie robił po zakończeniu swojej kadencji szefa RE. „W 2019 będę tutaj i niech nikt nie myśli, że będę oglądał wyłącznie telewizję, czy grał w piłkę z wnukami, chociaż z całą pewnością będę o tym pamiętał” – mówił.

Pytany, czy jest to zapowiedź powrotu do czynnej polityki. Tusk stwierdził, że nie będzie dzisiaj „formułował żadnych scenariuszy”. „Mam nadzieję, że nie będzie potrzeby żadnych akcji ratunkowych, wszystko będzie zależało od sytuacji” – zaznaczył.

„Mam nadzieję, że ci wszyscy Polacy, którzy marzą o stabilnej demokracji, i rządach prawa, i o Polsce dumnej w Polsce i na świecie, (…) będą w stanie przeforsować ten swój pogląd, wygrać przyszłe wybory, to będę najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi”- oświadczył. Zaznaczył jednocześnie, że „jeżeli się okaże, że sytuacja (w Polsce) będzie wyglądała krytycznie, czy gorzej, to niczego nie można wykluczyć”. (PAP)

fot. ANDY RAIN/POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Polska

Comments

 1. Yaroon
  Yaroon 31 marca, 2018, 01:30

  Przecież Tusk to człowiek Angeli Merkel, prawdopodobnie opłacany przez nią, tzn. jego dotychczasowe kampanie wyborcze i promocje – finansowała niemiecka służba specjalna BND. Jaki premier europejski zrzeka się premierostwa i jedzie do Brukseli by objąć urzędnicze stanowisko? Zrobił to na rozkaz Merkel, czego dowodem jest, że kilka miesięcy przed wyjazdem publiczne zapowiadał, że z premierostwa nie zrezygnuje i do Brukseli nie pojedzie. Ale wystarczył jeden telefon od mocodawcy i Donald znalazł się w Brukseli. Ryży, Angeli sługa (płatny pachołek i zdrajca!) z tego Donalda.

  Reply this comment
 2. Piotr-elder
  Piotr-elder 31 marca, 2018, 17:54

  Angela „Ryżego” naciska, żeby zrobił porządek z PiS-em i żeby Polska znów weszła do niemieckiej strefy wpływów a wyszła spod wpływów amerykańsko-izraelskich.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*