Trzy kwadranse trwało spotkanie pary prezydenckiej z prezydentem elektem i jego żoną

Spotkanie w Belwederze fot.Jacek Turczyk/EPA

Spotkanie w Belwederze fot.Jacek Turczyk/EPA

Trzy kwadranse trwało spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego żony Anny z prezydentem elektem Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą. Komorowski zaproponował Dudzie udział m.in. w posiedzeniu RBN 1 lipca – poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego.

Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała PAP, że należy tworzyć dobre zwyczaje, dlatego para prezydencka zaprosiła prezydenta elekta i jego małżonkę. Dyrektor prezydenckiego biura prasowego podkreśliła, że poza wymiarem kurtuazyjnym, spotkanie dotyczyło także tematów, które z racji pełnionego urzędu należy kontynuować, a do takich – zaznaczyła – należy polityka bezpieczeństwa i polityka zagraniczna.

Trzaska-Wieczorek poinformowała, że prezydent zaproponował prezydentowi elektowi udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, zaplanowanym na 1 lipca – które ma być poświęcone przyszłorocznemu szczytowi NATO w Warszawie – a także udział w dorocznej odprawie ambasadorów, która ma odbyć się na początku lipca. Szefowa prezydenckiego biura prasowego dodała, że według uzyskanej informacji zwrotnej, prezydent elekt i jego małżonka mają wtedy plany urlopowe.

Poniedziałkowe spotkanie w Belwederze urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego żony Anny z prezydentem elektem Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą trwało trzy kwadranse. Do spotkania doszło na zaproszenie Anny i Bronisława Komorowskich. To było pierwsze spotkanie pary prezydenckiej z prezydentem elektem i jego żoną od momentu majowych wyborów prezydenckich.

Prezydent elekt z małżonką przyszli do Belwederu na pieszo; przynieśli bukiet jasnych róż. Przed Belwederem zgromadzili się zwolennicy Andrzeja Dudy, skandujący m.in. „Dobra zmiana”, „Andrzej Duda”. Po spotkaniu prezydent elekt z małżonką wyjechali samochodem, nie rozmawiali z dziennikarzami.

Andrzej Duda obejmie urząd prezydenta 6 sierpnia. Pytany przez dziennikarzy wcześniej w poniedziałek o popołudniowe spotkanie z prezydentem Komorowskim, odpowiedział: „Pewnie będziemy rozmawiać o wykonywaniu urzędu prezydenta. Pracowałem z prezydentem Lechem Kaczyńskim przez dwa i pół roku, więc wiedzę na ten temat, jak prezydent działa, jak wygląda praca codzienna prezydenta, mam”. „Myślę, że to będzie takie sympatyczne spotkanie” – dodał. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*