TNS Polska: PiS 31 proc., PO 27 proc. poparcia

TNS Polska: PiS 31 proc., PO 27 proc. poparcia

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w pierwszej połowie września, to wygrałoby je PiS z 31 proc. poparcia, PO zdobyłaby 27 proc. głosów, SLD – 10 proc., PSL – 7 proc., a Kongres Nowej Prawicy – 5 proc. – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska.

Twój Ruch i Ruch Narodowy nie weszłyby do parlamentu zdobywając odpowiednio 4 i 1 proc. głosów.

Wśród osób, które są zainteresowane głosowaniem, 15 proc. nie było zdecydowanych, której partii przekazać swoje poparcie. Frekwencja wyborcza nie byłaby wysoka – zdecydowanych głosować było 19 proc. badanych, 31 proc. raczej by do urn poszło, 17 proc. – raczej nie, a 24 proc. – na pewno nie. 9 proc. respondentów nie było pewnych, czy iść do głosowania, czy nie.

Respondenci „zdecydowanie” lub „raczej” potwierdzający zamiar pójścia do wyborów, najczęściej deklarowali zamiar głosowania na kandydatów startujących z listy PiS wraz Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i Polską Razem Jarosława Gowina. Poparcie dla takiej wspólnej listy zgłosiło 31 proc. badanych – czyli taki sam odsetek osób, jak przed miesiącem.

Wynik o cztery punkty procentowe niższy niż PiS uzyskała we wrześniu Platforma Obywatelska (27 proc.). W porównaniu z sytuacją sprzed miesiąca PO odnotowała wzrost o 1 pkt proc.

Sondaż przeprowadzono 5-9 września 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 970 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. (PAP)

 

fot.Radek Pietruszka/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*