TNS Polska: gorsze notowania prezydenta; rządu i premier bez zmian

fot.Radek Pietruszka/EPA

fot.Radek Pietruszka/EPA

W marcu 52 proc. badanych dobrze oceniło prezydenta Bronisława Komorowskiego (spadek o 7 punktów proc. w stosunku do lutego); 37 proc. było niezadowolonych z jego pracy (wzrost o 6 punktów proc.). Oceny rządu i premier Ewy Kopacz nie zmieniły się znacząco – wynika z sondażu TNS Polska.

52 proc. ankietowanych dobrze ocenia to, w jaki sposób Bronisław Komorowski pełni rolę prezydenta (w tym zdecydowanie dobrze oceniających prezydenta jest 9 proc.)

Niezadowolonych z pracy głowy państwa jest 37 proc.; zdecydowanie źle ocenia go 11 proc. respondentów. Również 11 proc. nie ma jednoznacznej opinii na ten temat.

W porównaniu z wynikami z lutego ocena pracy prezydenta pogorszyła się – odsetek ocen pozytywnych spadł o 7 punktów procentowych. a odsetek ocen negatywnych wzrósł o 6 punktów proc. Grupa niezdecydowanych zwiększyła się o 1 proc.

Zdaniem 31 proc. ankietowanych premier Ewa Kopacz dobrze wypełnia swoje obowiązki, przy czym 3 proc. osób jest zdecydowane w swych opiniach. Negatywną opinię o pracy szefowej rządu wyraża 52 proc. badanych, z czego 15 proc. stanowią zdecydowanie niezadowoleni. 17 proc. ankietowanych nie ma określonej opinii na ten temat.

W marcu ocena pracy premier nie uległa zmianie w stosunku do tej sprzed miesiąca – odsetek ocen pozytywnych utrzymuje się na tym samym poziomie, natomiast odsetek ocen negatywnych wzrósł o 2 punkty procentowe. Odsetek niezdecydowanych zmalał o 2 punkty procentowe.

66 proc. badanych jest niezadowolona z pracy rządu, z czego 17 proc. mówi na temat pracy rządu zdecydowanie źle. Radę Ministrów dobrze ocenia 24 proc. respondentów, przy czym 1 proc. wypowiada się na jego temat zdecydowanie pozytywnie. 10 proc. uczestników sondażu nie posiada jednoznacznej opinii w tej sprawie.

W porównaniu z poprzednim miesiącem ocena rządu nie uległa dużej zmianie – odsetek ocen pozytywnych nie zmienił się, natomiast odsetek ocen negatywnych wzrósł o 2 punkty procentowe. Odsetek niezdecydowanych zmalał o 2 punkty procentowe.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 13 – 18 marca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*