Szydło: weto prezydenta spowolniło prace nad reformą sądownictwa

Szydło: weto prezydenta spowolniło prace nad reformą sądownictwa

Weto prezydenta spowolniło prace nad reformą sądownictwa – powiedziała w orędziu telewizyjnym premier Beata Szydło. Dodała, że PiS nie wycofa się z tej reformy.

„Mimo powszechnego oczekiwania reformy sądownictwa przez 28 lat nikt tego nie zrobił. Jako odpowiedzialna władza podjęliśmy się tego zadania. Polacy w wyborach zaufali Prawu i Sprawiedliwości, a my dotrzymujemy złożonych zobowiązań” – mówiła premier Beata Szydło w poniedziałkowym orędziu telewizyjnym, które poprzedziło orędzie prezydenta Andrzeja Dudy.

Premier zwracała uwagę, że wielu Polaków zostało skrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości, o czym, jak mówiła, przekonuje się codziennie podczas spotkań z wyborcami. „Polacy proszą mnie o interwencje, bo są bezradni w starciu z korporacją sędziowską” – mówiła.

Dodała zarazem, że „dzisiejsze weto pana prezydenta spowolniło prace nad reformą; co więcej, zostało potraktowane jako zachęta przez tych, którzy walczą o utrzymanie niesprawiedliwego systemu”.

„Nie cofniemy się z drogi naprawy państwa, nie ulegniemy naciskom, podszeptom; nie teraz, bo jeśli nie teraz, to kiedy” – mówiła szefowa rządu. (PAP)

Na zdj.: Beata Szydło fot.Tomasz Gzell/EPA

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*