Szef polskiego MSZ o spotkaniu z Timmermansem: to była dobra rozmowa

To była pierwsza nasza rozmowa, ale bardzo dobra, będziemy kontynuować rozmowy w przyszłości – powiedział w niedzielę wieczorem po spotkanku z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz.

Szef MSZ spotkał się w niedzielę po godz. 19 z Timmermansem. „Omówiliśmy kwestie funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, powiedziałem jak my to widzimy, że on jest w pełni legalny. Umówiliśmy się też na dalsze konsultacje na szczeblu ekspertów i zaprosiłem Fransa Timmermansna do Warszawy” – powiedział w TVP Info Czaputowicz.

Czaputowicz poinformował, że rozmawiał także o „sprawach uchodźczych”. „Panu Timmermansowi zależało na tym, aby Polska angażowała się w kwestie ochrony granicy. Co jest też zbieżne z naszą polityką” – powiedział. „Innymi słowy było to pierwsza nasza rozmowa, ale bardzo dobra rozmowa będziemy kontynuować te nasze rozmowy w przyszłości” – dodał.

Szef MSZ poinformował, że zaproponował wysłanie przez Polskę ekspertów, „którzy będą pracować z ekspertami Komisji Europejskiej, być może z ekspertami z innych państw”. „Podczas tych spotkań przedstawimy nasze stanowisko. Uważamy, że mamy rację, że proces reformy sądownictwa odbywa się w sposób zgodny ze standardami Unii Europejskiej” – powiedział Czaputowicz.

„Szukamy tego, co nas łączy i staramy się wspólnie rozwiązać ten problem, wyjaśnić do końca” – dodał.

Czaputowicz poinformował, że kierownictwo przedstawicielstwa polskiego przy UE obejmie Andrzej Sadoś. Sadoś był wiceministrem spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. (PAP)

Categories: Polska

Comments

  1. Staszek
    Staszek 22 stycznia, 2018, 04:21

    Uświadomili sobie, że nas nie zastraszą i że czas najwyższy przestać udawać niezrozumienie prawnej istoty zmian, do tego US niedawno stwierdziło że demokracja w Polsce ma się dobrze, to teraz będą powolutku zmieniać stanowisko wobec Polski.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*