Szczerski: prezydent z szefami MSZ V4 i Partnerstwa Wschodniego nt. polityki w regionie

Krzysztof Szczerski fot. Adrian Grycuk /WikiCommons

Krzysztof Szczerski fot. Adrian Grycuk /WikiCommons

Priorytety polityki w regionie, Inicjatywa Trójmorza, reforma Partnerstwa Wschodniego – o tym będzie mówił prezydent Andrzej Duda podczas środowego spotkania z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

„Prezydent Andrzej Duda przyjmie ministrów spraw zagranicznych w Pałacu Prezydenckim. Powie o swoich priorytetach w polityce w regionie oraz o Inicjatywie Trójmorza. Opowie się za dalszym rozszerzaniem UE i reformą Partnerstwa Wschodniego w kierunku potrzeb poszczególnych państw” – podkreślił minister Szczerski.

W środę w Warszawie odbędzie się spotkanie szefów MSZ kilkunastu krajów, w tym członków Partnerstwa Wschodniego i Grupy Wyszehradzkiej. Głównymi tematami rozmów będą przyszłość PW i polityki wschodniej UE. Spotkanie zwieńczy ogłoszenie wspólnego oświadczenia szefów dyplomacji Wyszehradzkiej Czwórki w sprawie przyszłości Partnerstwa Wschodniego – poinformował PAP szef biura rzecznika prasowego MSZ Jakub Wawrzyniak.

Tradycyjne spotkanie ministrów spraw zagranicznych V4 i Partnerstwa Wschodniego, poprzedzające zaplanowany na 24 listopada V szczyt Partnerstwa Wschodniego w Brukseli, organizowane jest przez Polskę w ramach jej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej. Środowe rozmowy toczyć się będą na warszawskim stadionie Legii. (PAP)

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*