Szczerski o spotkaniu prezydenta i prezesa PiS: bliżej kompromisu ws. zmian w sądownictwie

fot.Radek Pietruszka/EPA

Piątkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim przybliżyło do wypracowania wspólnej kompromisowej propozycji zmian w sądownictwie – ocenił w rozmowie z PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Trzecie już spotkanie prezydenta z prezesem PiS ws. reformy sądownictwa zakończyło się w piątek ok. godziny 19. Rozmowa trwała dwie godziny i dotyczyła m.in. prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, które w ubiegłym tygodniu trafiły do marszałka Sejmu.

Szczerski w rozmowie z PAP ocenił, że było to bardzo dobre spotkanie. „Była to merytoryczna rozmowa przede wszystkim o reformie KRS i SN, ale również o innych planowanych przez Prawo i Sprawiedliwość projektach legislacyjnych i politycznych” – powiedział prezydencki minister.

Dodał, że „spotkanie przybliżyło do wypracowania wspólnej kompromisowej propozycji zmian w sądownictwie, niewykraczających poza pole zakreślone w projektach ustaw przesłanych do Sejmu przez prezydenta” – podkreślił.

Szczerski dodał, że w niedługim czasie rozmowy pomiędzy politykami będą kontynuowane, „po ocenie przez prezydenta ostatecznych projektów, które będą proponowane przez większość sejmową”.

„Przed tymi uzgodnieniami prace parlamentarne się nie rozpoczną” – zaznaczył.

Tuż po spotkaniu rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział, że w najbliższym czasie klub PiS zamierza zgłosić poprawki do ustaw o KRS i SN przedstawionych przez prezydenta Andrzeja Dudę. O samej rozmowie prezydenta z prezesem PiS powiedział: „To była dobra rozmowa, nawet bardzo dobra rozmowa”.(PAP)

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*