Sikorski: jest mi przykro, że postawiłem Tuska i Kopacz w niezręcznej sytuacji

Sikorski: jest mi przykro, że postawiłem Tuska i Kopacz w niezręcznej sytuacji

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski – komentując swoją wypowiedź dla portalu Politico – powiedział, że jest mu przykro, iż postawił Donalda Tuska i premier Ewę Kopacz w niezręcznej sytuacji. „Zdarza się człowiekowi zagalopować, tak było w tym przypadku” – przyznał.

„Zdarza się człowiekowi zagalopować, tak było w tym przypadku, jest mi szczególnie przykro, że w niezręcznej sytuacji postawiłem zarówno przewodniczącego-elekta Rady Europejskiej Donalda Tuska, jak i moją poprzedniczkę (na stanowisku marszałka Sejmu) Ewę Kopacz” – powiedział Sikorski we wtorek dziennikarzom w Sejmie.

Jak ocenił, w nieautoryzowanym tekście dla portalu Politico nastąpiła nadinterpretacja. „Zawiodła mnie też pamięć, bo po sprawdzeniu okazało się, że w Moskwie nie było spotkania dwustronnego premier Tusk – prezydent (Władimir)Putin” – mówił marszałek Sejmu.

Portal Politico napisał, że Rosja usiłowała wplątać Polskę w inwazję na Ukrainę i przytaczał słowa Sikorskiego: „Chciał (Putin), żebyśmy uczestniczyli w podziale Ukrainy”. „Od lat wiedzieliśmy, że tak myślą. Była to jedna z pierwszych rzeczy, jakie Putin powiedział premierowi Donaldowi Tuskowi w czasie jego wizyty w Moskwie. Mówił, że Ukraina jest sztucznym krajem, a Lwów jest polskim miastem i dlaczego by nie załatwić tego wspólnie. Na szczęście Tusk nie odpowiedział. Wiedział, że jest nagrywany” – cytuje portal Sikorskiego. (PAP)

Na zdjęciu:

Radosław Sikorski fot.Radek Sikorski/EPA

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Polska

Comments

 1. Joanna
  Joanna 21 października, 2014, 17:59

  Prawda o naszych elitach rządzących coraz bardziej jest widoczna. Do braku moralności i etyki dochodzi teraz kompletny brak profesjonalizmu.
  To dlatego w ciągu ostatnich lat jesteśmy ogrywani przez dyplomacje innych krajów. Byłoby to śmieszne, ale milionom Polaków w kraju jest nie do śmiechu. Ci wszyscy młodzi, którzy wyjechali upewniają się tylko, że podjęli słuszną decyzję.
  Chcielibyśmy wierzyć, że To jest wolny kraj – jak śpiewa MAFIA

  https://www.youtube.com/watch?v=wnWj9i_q_EA&list=UU-rpOvaykJlKmTXWH7jZ1_w

  Reply this comment
 2. ADALBERT
  ADALBERT 22 października, 2014, 14:15

  Poczucie godnosci i tozsamosci pozostana bezuzytecznymi przymiotami,jezeli nie bedzie im towarzyszyc pozytywna motywacja i odpowiedzialnosc za Rodzine,Ojczyzne i wlasna postawe w momentach przesadzajacych o tym,ze jestesmy wierni podstawowemu kanonowi bytu kazdego CZLOWIEKA : BOG HONOR OJCZYZNA !
  Bowiem kazdy z nas ma prawo wierzyc,szanowac blizniego jak siebie samego i walczyc,jesli zajdzie taka potrzeba, o dobro nas wszystkich – Ojczyzne!!!

  Reply this comment
 3. Jola
  Jola 23 października, 2014, 08:54

  Ten czlowiek powinien zniknac z polskiej polityki.

  Reply this comment
 4. stefan
  stefan 23 października, 2014, 13:41

  Teraz mu sie przyPOmnialo ze zaPOmnial ! Trzeba byc PO yntelygentem zeby to wymyslec.

  Reply this comment
 5. Andreas
  Andreas 24 października, 2014, 02:06

  Za podanie falszywej wiadomosci dziennikarzowi grozi utrata pracy a nawet „wilczy bilet w zawodzie”. Jest to kierunek w ktorym powinna byc skierowana „kariera” Radka Sikorskiego. Mowi sie tez ze w wypowiedziach osob na eksponowanych stanowiskach nie ma „omylek, zapomnien, przejezyczen, przesady,itp”. Uwaza sie ze kazda wypowiedz jest zamierzona na wywolanie konkretnego efektu. Sa jednak osobnicy ktorzy maja przchodzone mozgi i nie potrafia przewidziec jaki to bedzie efekt dla ich osobistej przyszlosci bo o interesach panstwa czy narodu to i tak nie mysla,

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*