Schetyna: biura Dudy do czasu zaprzysiężenia będą w pałacyku MSZ

Grzegorz Schetyna fot.Tobias Hase/EPA

Grzegorz Schetyna fot.Tobias Hase/EPA

Biura prezydenta elekta Andrzeja Dudy, do czasu jego zaprzysiężenia, będą się mieściły w pałacyku MSZ przy ul. Foksal – poinformował minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

„Umówiliśmy się co do używania przez pana prezydenta elekta Andrzeja Dudę pałacyku MSZ przy ul. Foksal. To będzie trwało do 6 sierpnia, czyli do zaprzysiężenia” – poinformował Schetyna w poniedziałek w Opolu.

Schetyna odpowiadał również na pytanie, czy miał już okazję spotkać się z prezydentem elektem oraz o to, jak ocenia zamiary Dudy dotyczące polityki zagranicznej przedstawione podczas kampanii wyborczej. „Są dwie rzeczy: jest kampania wyborcza i jest życie po kampanii wyborczej” – odpowiedział szef MSZ.

Dodał, że „jeśli chodzi o wszystkie rzeczy merytoryczne: program, współpracę ws. polityki zagranicznej”, to według niego są to tematy, które należy „zostawić na czas po zaprzysiężeniu”. „Nie wykluczam rozmów wcześniej, jestem na nie otwarty (…), ale zawsze inicjatywa powinna należeć do prezydenta elekta” – zaznaczył. Podkreślił też, że jest przekonany, iż wspólnie z Andrzejem Dudą znajdą „wspólne spojrzenie na te kwestie”.

W Warszawie w dyspozycji Kancelarii Prezydenta jest Pałac Prezydencki, Belweder, kancelaria przy ul. Wiejskiej i rezydencja przy ul. Klonowej. W przeszłości prezydenci elekci urzędowali także w pałacyku MSZ na ul. Foksal.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*