Samolot lecący z Krakowa lądował awaryjnie na Okęciu

Samolot lecący z Krakowa lądował awaryjnie na Okęciu

 

Na warszawskim Lotnisku Chopina w środę wieczorem awaryjnie lądował samolot PLL LOT lecący z Krakowa do Warszawy, Na pokładzie było 59 pasażerów, nikomu nic się nie stało. Lotnisko zostało zamknięte na cztery godziny.

„Dziś około godziny 19.20 na warszawskim Lotnisku Chopina awaryjnie lądował nasz samolot Bombardier Q400 z 59 pasażerami i czterema członkami załogi na pokładzie. Nikomu nic się nie stało” – powiedział w środę PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki.
Jak tłumaczył, w trakcie lotu załoga zgłosiła problemy z podwoziem. „Podczas lądowania maszyny goleń przednia, która się wysunęła, nie była zablokowana, a więc ułożyła się, co oznacza, że przednia część kadłuba samolotu otarła się o pas startowy i w ten sposób samolot zatrzymał się na pasie startowym” – powiedział Kubicki.
Zaznaczył, że nikt nie został ranny, pasażerowie są wnikliwie badani przez lekarzy. Dodał, że na miejscu pracują przedstawiciele Państwowej Komisji Wypadków Lotniczych i inne służby. To od ich ustaleń będzie zależało, w jaki sposób samolot może być odtransportowany w inne miejsce.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział w środę wieczorem PAP, że „służby lotniska działają bardzo sprawnie i profesjonalnie. Wszyscy pasażerowie samolotu są pod stałą opieką”.
Lotnisko Chopina jest największym portem pasażerskim Polsce. Port obsługuje blisko 38 proc. ruchu pasażerskiego w Polsce. (PAP)

fot.Mauritz Antin/EPA

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*