Rodzice złożyli petycję do premier, żądają zatrzymania reformy edukacji

Premier Beata Szydło fot.Radek Pietruszka/EPA

Premier Beata Szydło fot.Radek Pietruszka/EPA

Natychmiastowe zatrzymania wprowadzania reformy edukacji – to najważniejszy postulat petycji skierowanej do premier Beaty Szydło złożonej w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przez przedstawicieli ruchów i organizacji rodzicielskich.

Podkreślają oni, że nie akceptują “reformy wprowadzanej z pominięciem opinii rodziców, którzy w sprawie edukacji swoich dzieci powinni mieć głos decydujący”. Zapowiadają, że w ramach sprzeciwu 10 marca nie poślą swoich dzieci do szkoły; jak mówią, tego dnia zapewnią im opiekę we własnym zakresie oraz “dadzą lekcję demokracji obywatelskiej”.

“Czekamy na to, że wreszcie ktoś poważnie potraktuje głos rodziców. Zechce nas wysłuchać, zrozumieć nasze argumenty i zatrzymać to szaleństwo, które się wiąże z wprowadzaniem reformy” – powiedziała po złożeniu petycji dziennikarzom Dorota Łoboda z ruchu “Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji”.

W liście do premier rodzice zawarli 10 postulatów. Obok natychmiastowego zatrzymania wprowadzania reformy edukacji, chcą także: rzetelnej, przygotowanej przez ekspertów diagnozy potrzeb oświatowych, spójnej koncepcji rozwoju edukacji, prawdziwych konsultacji społecznych dotyczących zmian w edukacji ze wszystkimi środowiskami zaangażowanymi w system oświaty.

Podkreślają, że wprowadzana reforma edukacji budzi ogromny sprzeciw wielu rodziców. (PAP)

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*