PSL apeluje o poparcie Komorowskiego w II turze wyborów prezydenckich

Bronisłąw Komorowski (w środku) fot.Marcin Obara/EPA

Bronisłąw Komorowski (w środku) fot.Marcin Obara/EPA

Władze PSL postanowiły zwrócić się do wyborców Stronnictwa, by w drugiej turze wyborów prezydenckich poparli ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisław Komorowskiego – poinformował szef partii, wicepremier Janusz Piechociński

„W drugie turze apelujemy do naszych sympatyków, członków, naszych wyborców o poparcie Bronisława Komorowskiego, reprezentanta tej samej rodziny ludowo-chrześcijańskiej w Parlamencie Europejskim” – powiedział Piechociński dziennikarzom po wtorkowym posiedzeniu władz PSL.

Jak powiedział, Komorowski to „prezydent, który stabilizuje kraj wobec tej niepewności i wyzwań; człowiek, który wnosi wiele łagodności i spokoju do debaty”. „Twierdzimy, że to jest bardzo dobry wybór” – dodał.

Na początku roku ludowcy rozważali poparcie Bronisława Komorowskiego, jednak ostatecznie pod koniec stycznia zdecydowali o wystawieniu jako własnego kandydata w wyborach prezydenckich wiceszefa PSL Adama Jarubasa. Polityka PSL poparło w niedzielnym głosowaniu 1,6 proc. wyborców.

W drugiej turze, która odbędzie się 24 maja, o głosy wyborców będą walczyć Andrzej Duda i Bronisław Komorowski. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Comments

  1. Telewizja Radom
    Telewizja Radom 13 maja, 2015, 10:31

    Ciekawe czy jak przegra wybory to będzie żył za 2.000zł czyli 400 dolców i czy weźmie kredyt na życie?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*