Przyszła ambasador USA w Polsce: McCain był przyjacielem Polski

Przyszła ambasador USA w Polsce: McCain był przyjacielem Polski

John McCain był przyjacielem Polski, to był wspaniały człowiek, prawdziwy bohater – napisała w sobotę na Twitterze Georgette Mosbacher, desygnowana na stanowisko ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.

W sobotę wieczorem polskiego czasu zakończyło się nabożeństwie żałobne w Katedrze Narodowej Kościoła Episkopalnego w Waszyngtonie w intencji republikańskiego senatora Johna McCaina, który zmarł 25 sierpnia w wieku 81 lat. Pogrzeb odbędzie się w niedzielę na cmentarzu położonej ok. 53 km na wschód od Waszyngtonu Akademii Marynarki Wojennej w Annapolis, prestiżowej uczelni wojskowej, którą ukończył McCain, a wcześniej jego ojciec i dziadek. Ceremonia pogrzebowa będzie miała charakter prywatny.

„Dziś pożegnaliśmy senatora Johna McCaina. To był wspaniały człowiek, prawdziwy bohater. Poznaliśmy się w 1988 roku i od tego czasu byliśmy bliskimi przyjaciółmi. Podziwiałam go i szanowałam. Był przyjacielem Polski. To ogromna strata” – napisała w sobotę na Twitterze desygnowana na stanowisko ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

Z kolei ambasada USA w Warszawie na swoim profilu twitterowym przypomniała w sobotę słowa zmarłego senatora o Polsce.

„Jedną z największych radości w moim życiu zawodowym było móc obserwować, jak zmienia się Polska – od szlachetnego oporu poprzez narodowe wyzwolenie aż po demokratyczny triumf. Za życia zaledwie jednego pokolenia Polska z państwa zniewolonego przez imperium zła, zmieniła się w demokratycznego lidera kontynentalnej jedności: z obiektu walki o Europę zjednoczoną, wolną oraz cieszącą się pokojem w architekta realizacji tego marzenia w imieniu innych narodów” – czytamy w poście.

John McCain, w 2008 roku kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta USA, od roku cierpiał na nowotwór mózgu i zmarł krótko po rezygnacji z leczenia, do czego skłoniła go postępująca choroba. (PAP)

Na zdjęciu: Pożegnanie senatora Johna McCaina w katedrze w Waszyngtonie
fot.SHAWN THEW/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Polska

Comments

  1. Yaroon
    Yaroon 5 września, 2018, 14:58

    Przyjedzie żydówka do Polski aby pilnować żydowskich interesów w Polsce, tzn. nałożyć podatek na Polaków przy pomocy „yankesów- usłużnych idiotów” a haracz będzie odprowadzany do gmin żydowskich i Izraela.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*