Protestujący w Sejmie: przy braku kompromisu będziemy chcieli rozmawiać wyłącznie z premierem

Protestujący w Sejmie: przy braku kompromisu będziemy chcieli rozmawiać wyłącznie z premierem

Jeśli minister Elżbieta Rafalska nie przedstawi trzeciego kompromisu na pierwszy postulat, to będziemy chcieli rozmawiać tylko i wyłącznie z premierem Matuszem Morawieckim – powiedziała w piątek w Sejmie Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

W piątek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska i wiceminister rodziny Krzysztof Michałkiewicz rozpoczęli w Sejmie kolejne rozmowy z protestującymi osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami.

„Nagadała się pani na ten temat, co trzeba zrobić, żeby nie pomóc tym osobom niepełnosprawnym, chyba że po prostu pani wyciągnie z tej czarnej teczki trzeci kompromis na pierwszy postulat, wtedy porozmawiamy. A jak nie, to my chcemy rozmawiać tylko i wyłącznie z panem premierem Morawieckim. To jest nasze stanowisko” – powiedziała Hartwich.

„Pani mi spojrzy w oczy i pani powie, że 900 zł ma starczyć Adrianowi i Kubie na życie przez cały miesiąc. Proszę nie łączyć naszych dochodów, bo ja nie jestem tworem ani te matki nie są tworem z dziećmi, bo nie da się żyć za 900 zł” – dodała.

Stwierdziła, powołując się na dane ZUS, że osób, które są niezdolne do samodzielnej egzystencji i nie mogą podjąć pracy, jest 272 tysięcy.

„A ja mam pytanie, czy nie odczuwa pani odrobiny satysfakcji, że dzisiaj jednogłośnie Senat przyjął ważny postulat państwa o zrównaniu renty socjalnej?” – pytała Rafalska. (PAP)

fot.Leszek Szymański/EPA

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*