Prezydent: wzmocnienie gospodarcze Polski – wielkim zadaniem

fot. Matej Divizna/EPA

fot. Matej Divizna/EPA

Do zrealizowania są dwa wielkie zadania: gospodarcze wzmocnienie Polski i podniesienie poziomu życia Polaków; ich wykonywanie już się rozpoczęło – podkreślił w piątek w Pińczowie (Świętokrzyskie) prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami miasta.

„Są dwa wielkie zadania do wykonania, które w jakieś części są połączone ze sobą. Ich wykonywanie już się rozpoczęło” – mówił Andrzej Duda. Pierwsze z nich – dodał – to wzmocnienie Polski przede wszystkim pod względem gospodarczym, konkurencyjności na rynkach światowych. Ale przede wszystkim – dodał prezydent – budowanie w Polsce silnego, nowoczesnego przemysłu, który zarazem będzie dawał pracę ludziom.

Drugie zadanie, według Andrzeja Dudy, to podniesienie poziomu życia Polaków i wsparcie dla rodzin. Jak podkreślił, pieniądze z programu 500 Plus są wypłacane rodzinom, aby podnieść ich poziom życia.

„By zwłaszcza młodym łatwiej się było zdecydować na kolejne dziecko. Byśmy, jako Polska i jako naród nie gaśli, tylko się rozrastali. Bo to kwestia +być albo nie być+ na przyszłość naszego państwa” – oświadczył prezydent. (PAP)

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*