Prezydent: uczyńmy 2018 rokiem narodowej dumy i poczucia obywatelskiej wspólnoty

Prezydent Andrzej Duda fot.Krzysztof Sitkowski/KPRP

Uczyńmy rok 2018 rokiem narodowej dumy i poczucia obywatelskiej wspólnoty – powiedział w noworocznym orędziu prezydent Andrzej Duda. „Razem zadecydujmy o tym, jaka ma być nowa konstytucja na nowe czasy” – zaapelował.

Jak podkreślił prezydent w orędziu wygłoszonym w niedzielę, rok 2017 był kolejnym rokiem ważnych zmian. To był czas budowy państwa służącego obywatelom, czas reform, dzięki którym instytucje i organy państwa będą działać w sposób przejrzysty, pod zwiększoną kontrolą demokratyczną – powiedział.

„Mija kolejny rok skutecznych starań o to, aby Polska rozwijała się szybciej i w sposób przemyślany, a owoce tego rozwoju były dzielone uczciwie. Trwa wzrost gospodarczy, którego efekty odczuwają dziś miliony polskich rodzin. Nasze bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne opiera się dziś na mocnych podstawach” – zaznaczył Andrzej Duda.

Jak ocenił, „przed nami rok szczególny, wyjątkowy”.

„Podczas obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przypomnimy i godnie uczcimy wszystkich, którzy zasłużyli się dla naszej wolności” – zapowiedział prezydent. „Tych najbardziej znanych i tych, o których dzisiaj pamięta już niewielu” – dodał.

Andrzej Duda ocenił, że obchody stulecia niepodległości „to okazja, abyśmy na nowo odkryli wielkość naszej historii, abyśmy umocnili naszą narodową tożsamość, dumę z niezwykłych dokonań minionych pokoleń”.

„Będzie to również czas namysłu nad tym, jaką Polskę chcemy pozostawić dzieciom i wnukom” – podkreślił prezydent.

„Gorąco zapraszam do udziału w debacie nad kształtem naszej wspólnoty obywatelskiej. Razem zadecydujmy o tym, jaka ma być nowa konstytucja na nowe czasy. Kształtujmy swoją przyszłość z nadzieją i ufnością w nasze możliwości – tak jak ci, którzy odważną walką i wytrwałą pracą odzyskali niepodległe państwo polskie” – zaapelował.

Prezydent ocenił, że do rangi symbolu urasta fakt, że w stulecie odzyskania niepodległości „Polska dołącza do grona rozstrzygającego najważniejsze problemy polityki międzynarodowej i stojącego na straży pokoju”.

„Od 1 stycznia Rzeczpospolita będzie jednym z 15 członków Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wniesiemy tam nasze wartości, nasze wielowiekowe doświadczenia w dążeniu do wolności, pokoju i współpracy między narodami” – podkreślił Andrzej Duda.

Niech ten nowy rok będzie pomyślny – dla naszej ojczyzny, dla naszych rodzin, dla każdego z nas; uczyńmy go rokiem narodowej dumy poczucia obywatelskiej wspólnoty – zaapelował prezydent.

„Świętujmy nasze dotychczasowe osiągnięcia i wspólnie pracujmy na nowe sukcesy. W ten wyjątkowy czas bądźmy razem – tu, w kraju, oraz w gronie rodaków mieszkających za granicą” – powiedział Andrzej Duda.

Jak dodał, cieszy się na liczne spotkania z Polakami podczas lokalnych i ogólnonarodowych wydarzeń z okazji jubileuszu niepodległości, a także w trakcie konsultacji i debat konstytucyjnych.

„Z całego serca życzę państwu, aby ten Nowy Rok 2018 przyniósł państwu i państwa bliskim pokój, rodzinne szczęście i dostatek – oraz spełnienie wszelkich planów i marzeń” – powiedział prezydent. (PAP)

Categories: Polska

Comments

 1. King
  King 31 grudnia, 2017, 16:23

  Stfu . Ciagle glupawy usmieszek jest, a o lamaniu konstytucji ani slowa. 1 konfident polski . Nie moge patrzec na tego obludnego czlowieka. Sprawiedliwosc go dopadnie. Dlaczego USA sa bogate ? Bo nikt od wiekow nie grzebal i nie lamal konstytucji. Konstytucja amerykanska jest dobra na wszystkie czasy i sie swietnie sprawdza , to jest swietosc i nikt nie odwazy sie jej lamac. Wladza nie trwa wiecznie i nawet obecni pisowcy przejza na oczy

  Reply this comment
 2. Piotr
  Piotr 5 stycznia, 2018, 00:51

  To nie jest wina Andrzeja Dudy ! Po prostu chłopiec nie dorósł do stanowiska. „Harcerzyk” wyciągnięty ze szkoły i wsadzony na wierzchowca, z przerażeniem patrzy w dół. widać po nim, że boi się Maciarewicza czy Kaczyńskiego i najchętniej z dzieciakami z drużyny harcerskiej pojechałby na narty. Nie wymagajmy więc od chłystka, żeby był poważnym mężem stanu. Nikt nie przepuszczał nawet PiS, że Duda wygra z Komorowskim. Nie jego wina, że się nie nadaje na prezydenta.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*