Prezydent o relokacji uchodźców: nie wyobrażam sobie przetrzymywania ludzi siłą

Andrzej Duda fot.Andrzej Hrechowicz/KPRP

Polska jest i była otwarta na tych, którzy potrzebują pomocy, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest przywożony do Polski siłą i w Polsce przetrzymywany – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.
“Polska jest otwarta na tych, którzy chcą do Polski przyjechać i na tych, którzy będą od Polski potrzebowali pomocy, jest i była zawsze otwarta. Ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś jest przywożony do Polski siłą i w Polsce przetrzymywany” – powiedział prezydent na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem.
“Kto chce i potrzebuje, może do Polski przyjechać, kto chce i potrzebuje, to pomoc w Polsce uzyska, natomiast nikt nie będzie, mam nadzieję, w Polsce nikogo siłą zatrzymywał, zwłaszcza jeżeli ten ktoś w żaden sposób nie narusza prawa” – mówił prezydent, pytany o to, czy jest za przyjmowaniem w Polsce uchodźców.
“Kiedy słyszę o jakimś przymusowym przemieszczaniu ludzi, przymusowym przywożeniu ludzi do Polski, to mówię zdecydowanie +nie+, chociażby dlatego, że jest to zwykłe naruszenie praw człowieka” – podkreślił Duda. (PAP)

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*