Prezydent Andrzej Duda skierował depeszę kondolencyjną do prezydenta Meksyku

Andrzej Duda fot.prezydent.pl

Z wielkim poruszeniem przyjąłem doniesienia o potężnym trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło pańską piękną ojczyznę; chciałem przekazać wyrazy głębokiego współczucia – napisał w piątkowej depeszy kondolencyjnej do prezydenta Meksyku Enrique Peny Nieto prezydent Andrzej Duda.

„Z wielkim poruszeniem przyjąłem doniesienia o potężnym trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło pańską piękną ojczyznę, w której miałem zaszczyt gościć w kwietniu tego roku. W tych trudnych chwilach chciałbym przekazać na ręce pana prezydenta, w imieniu narodu polskiego oraz własnym, wyrazy głębokiego współczucia dla wszystkich dotkniętych tą tragedią” – napisał prezydent Duda.

„Nasze myśli i modlitwy są z całym narodem meksykańskim. Wyrażamy żal i solidarność z rodzinami ofiar, a rannym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia” – podkreślił.

W czwartek o godz. 23.50 (czasu lokalnego) południowy Meksyk nawiedziło potężne trzęsienie ziemi, które pochłonęło co najmniej 32 ofiary śmiertelne.

Meksykańskie media podkreślają, że jest to najpotężniejsze trzęsienie ziemi, jakie nawiedziło Meksyk od ponad 100 lat. Było silniejsze niż kataklizm z 1985 roku, który zniszczył miasto Meksyk i kosztował życie tysięcy ludzi. Tym razem strat w stolicy nie było, w niektórych dzielnicach nie ma prądu. (PAP)

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*