Prezes LOT złoży wniosek do prokuratury o podejrzeniu nękania pracowników spółki

Prezes LOT złoży wniosek do prokuratury o podejrzeniu nękania pracowników spółki

Prezes LOT Rafał Milczarski poinformował we wtorek, że złoży wniosek do prokuratury o podejrzeniu nękania przez związki zawodowe pracowników chcących pracować; nękania i zastraszania mailami, smsami czy na Facebooku. Jednocześnie oświadczył, że jest gotów do rozmów z osobami, które uczestniczyły w strajku w LOT, ale go nie organizowały.

Jesteśmy gotowi do rozmów z osobami, które uczestniczyły w strajku w LOT, ale go nie organizowały, nie kierowały gróźb karalnych pod adresem innych pracowników i nie zachowywały się „skandalicznie” – oświadczył prezes spółki Rafał Milczarski.

Jak powiedział po rozmowach z przedstawicielami załogi i posłami opozycji, ma ofertę dla wszystkich osób „zaangażowanych w nielegalny strajk, o ile nie są organizatorami – czyli nie są w zarządzie związku, który to zorganizował, jeżeli nie kierowały gróźb karalnych pod adresem innych pracowników i nie zachowywały się skandalicznie”. „Zachęcamy te osoby, żeby przyszły i zaczęły rozmawiać” – oświadczył.

Jak dodał, rozmowy z przywódcami protestu – członkami zarządów związków zawodowych – są trudne, bo uważają oni, że strajk jest legalny i nie słuchają argumentów prawnych. Milczarski oświadczył również, że premier Mateusz Morawiecki jest poinformowany o sytuacji, ale podkreślił jednocześnie, że w poniedziałek „nie był wezwany do premiera i nie miał z nim żadnego spotkania”.

Prezes LOT zapowiedział również, że „każda złotówka utracona przez LOT będzie musiała być odzyskana od związków, organizujących strajk i konkretnych osób”.(PAP)

fot.TAMAS KOVACS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*