Premier Szydło: rządowi udało się dużo zrobić; to początek drogi

Beata Szydło fot.Paweł Supernak/EPA

Beata Szydło fot.Paweł Supernak/EPA

Przez rok rządowi Prawa i Sprawiedliwości udało się dużo zrobić; był to też rok, który nauczył nas pokory – mówiła w poniedziałek w Łomży (Podlaskie) premier Beata Szydło. To dopiero początek drogi, musimy poprawić błędy i iść do przodu – dodała.

Premier, która wzięła udział w spotkaniu dotyczącym budowy trasy Via Baltica, mówiła, że przyjechała do Łomży, żeby „rozliczyć się z obietnic” składanych przez PiS w ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Podkreślała, że wyborcy mówili wtedy, iż „trzeba dać wreszcie szansę polskim rodzinom”, że oczekują stabilizacji i dobrze opłacanej pracy.

Jak dodała, młodzi ludzie oczekiwali dobrej perspektywy. „Wszędzie, właśnie w tych mniejszych miejscowościach, pojawiała się również troska o to, żebyśmy stworzyli taki system, w którym każdy będzie miał równe szanse, w którym nie będzie odrzuconych ludzi, miast, miasteczek, wiosek” – dodała.

„Za kilka tygodni będziemy podsumowywać pierwszy rok pracy rządu PiS. To był dobry rok. Rok, w którym udało się zrobić bardzo dużo. Ale to był też rok, który nauczył nas pokory, który pokazał nam, że determinacja i skuteczna realizacja założonego planu, pomimo trudności, przynosi efekty” – powiedziała.

Beata Szydło podkreśliła, że po raz pierwszy od lat rząd zajął się „sprawami zwykłych ludzi, a nie sprawami polityków”.

Wśród najważniejszych spraw, które udało się osiągnąć, wymieniła program 500 plus, a także program Mieszkanie Plus, podniesienie płacy minimalnej i wprowadzenie darmowych leków dla seniorów. „Stabilizujemy finanse publiczne, poprawiamy ściągalność podatków, tworzymy warunki dla przedsiębiorców; wszystko po to, by Polska się rozwijała” – dodała.

„Dla wielu rodzin to był skok cywilizacyjny, wiele rodzin dzięki temu programowi może po prostu godnie żyć” – mówiła szefowa rządu o programie 500 plus.

W jej ocenie, rząd wywiązał się z „wielu zobowiązań”. „Ale to dopiero początek drogi i z tego zdajemy sobie sprawę. Teraz przed nami jest ten czas, kiedy musimy przed wami stanąć, zdać sprawozdanie z tego, co zrobiliśmy w ciągu roku, poprawić błędy, wyciągnąć wnioski z tego, czego nie udało się zrobić i iść do przodu” – mówiła premier.

Zapewniała, że PiS ma plan i konsekwentnie go realizuje. „Krok po kroku, ale zdecydowanie i skutecznie. I nie ustaniemy w tym skutecznym zmienianiu i reformowaniu Polski. Bo potrzebuje tego nasza ojczyzna i potrzebują tego Polacy” – dodała Beata Szydło. (PAP)

Categories: Polska

Comments

  1. Telewizja radom
    Telewizja radom 25 października, 2016, 05:59

    Gorąco polecam ten Gorąco polecam ten filmik https://youtu.be/fdLhiBZfPa0

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*