Premier Szydło przekazała kondolencje kanclerz Merkel

Beata Szydło fot.Jakub Kaminski/EPA

Beata Szydło fot.Jakub Kaminski/EPA

Jesteśmy z Niemcami w tych trudnych chwilach – napisała premier Beata Szydło w depeszy kondolencyjnej do kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Zdecydowanie potępiamy przemoc wymierzoną w niewinnych ludzi – podkreśliła szefowa polskiego rządu.

W piątek wieczorem 18-letni Niemiec pochodzenia irańskiego zastrzelił w centrum handlowym w Monachium dziewięć osób.

„Z ogromnym żalem przyjęłam wiadomość o ataku, do jakiego doszło w Monachium. Zdecydowanie potępiamy przemoc wymierzoną w niewinnych ludzi. Jesteśmy z Niemcami w tych trudnych chwilach” – napisała premier w depeszy kondolencyjnej.

Szydło, w imieniu rządu i własnym, przekazała na ręce Angeli Merkel wyrazy głębokiego współczucia. „Łączymy się w smutku z rodzinami ofiar i ich bliskimi” – zaznaczyła szefowa polskiego rządu.

Kondolencje rodzinom ofiar przekazał również szef MSZ Witold Waszczykowski.

W piątek wieczorem 18-letni Niemiec pochodzenia irańskiego zastrzelił w centrum handlowym w Monachium dziewięć osób, a następnie popełnił samobójstwo. Ponadto w strzelaninie 21 osób doznało obrażeń. 16 z nich jest nadal hospitalizowanych. Stan trzech rannych jest nadal ciężki.

Wśród rannych są też dzieci, a wśród zabitych nieletni. 100 osób, które w czasie strzelaniny przebywały w budynku, objęto opieką psychologiczną. Napastnik działał prawdopodobnie w pojedynkę. (PAP)

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*