Premier: nadinsp. Tomasz Miłkowski od środy szefem BOR

Premier Beata Szydło i nowy szef BOR, gen. brygady Andrzej Pawlikowski fot.P.Tracz/KPRM

Premier Beata Szydło i nowy szef BOR, gen. brygady Andrzej Pawlikowski fot.P.Tracz/KPRM

Dotychczasowy komendant małopolskiej policji nadinsp. Tomasz Miłkowski od środy obejmie stanowisko szefa BOR – poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. Miłkowski oświadczył, że w BOR potrzebne są zmiany, ale osoby służące w formacji nie mają powodów do obaw.
Pod koniec stycznia dotychczasowy szef Biura Ochrony Rządu gen. bryg. Andrzej Pawlikowski został odwołany, po tym gdy poprosił o zwolnienie z służby i przejście emeryturę “ze względu na stan zdrowia”. Przez blisko trzy miesiące p.o. szefa Biura był wiceszef BOR płk Tomasz Kędzierski.
Przedstawiając Miłkowskiego na konferencji prasowej, premier poinformowała, że rząd chce stworzyć w miejsce BOR służbę skuteczną i profesjonalną.
Towarzyszący premier szef MSWiA Mariusz Błaszczak ocenił, że nadinsp. Miłkowski ma odpowiednie doświadczenie i widzę, by stworzyć podstawy organizacyjne nowej formacji, która zastąpi BOR.
Tomasz Miłkowski jest doktorem nauk prawnych. Służbę w policji rozpoczął w 1991 r. Po ukończeniu w 1995 r. Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, kontynuował służbę w pionie dochodzeniowo-śledczym Komendy Rejonowej Policji w Rudzie Śląskiej, a następnie w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Jako szef małopolskiej policji brał udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży.
(PAP)

Categories: Polska
Tags: bor, polska, premier

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*