Posłowie z partii Gowina i Ziobry utworzą w Sejmie klub Sprawiedliwa Polska

Posłowie z partii Gowina i Ziobry utworzą w Sejmie klub Sprawiedliwa Polska

Posłowie Solidarnej Polski i Polski Razem utworzą w Sejmie klub parlamentarny Sprawiedliwa Polska – poinformowali w piątek liderzy tych formacji Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. Ani Ziobro ani Gowin nie pojawią się na organizowanej w sobotę przez PiS konwencji.

Jarosław Gowin (z lewej) i Zbigniew Ziobro fot.Bartlomiej Zborowski/EPA

Jarosław Gowin (z lewej) i Zbigniew Ziobro fot.Bartlomiej Zborowski/EPA

Politycy ogłosili, że przewodniczącym nowego klubu będzie Jarosław Gowin.

„Obserwujemy narastający kryzys państwa. Informacje, które ukazują się codzienne, choćby dzisiejsze informacje o tym, co dzieje się na Podkarpaciu pokazują, że ta koalicja rządowa wyczerpała już swój polityczny, a przede wszystkim moralny mandat do sprawowania rządów” – mówił Gowin. Wyraził oczekiwanie, że wkrótce rządzącą koalicję zastąpi „szeroka koalicja prawicowa”.

Posłowie niezrzeszeni należący do Polski Razem to – oprócz lidera tej formacji – także Andrzej Dąbrowski i Jacek Żalek. Do koła Solidarnej Polski należy z kolei 12 posłów.

Klub parlamentarny tworzy minimum 15 posłów.

Na konwencję zjednoczeniową prawicy, która ma się odbyć z inicjatywy PiS zostali zaproszenie przedstawiciele Polski Razem, Solidarnej Polski i klubów Gazety Polskiej. Udział w konwencji liderzy PR i SP uzależniali od uwzględnienia przez PiS ich postulatów. Gowin poinformował w piątek, że ani on ani Ziobro nie wezmą udział w kongresie.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*