0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPolicja: sprawdzamy, czy istnieją przesłanki do posiadania broni przez Lecha Wałęsę

Policja: sprawdzamy, czy istnieją przesłanki do posiadania broni przez Lecha Wałęsę

-

W związku z wpisami byłego prezydenta Lecha Wałęsy – które mogą mieć charakter gróźb – policja zweryfikuje, czy istnieją przesłanki do posiadania przez niego broni – poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

Policja odniosła się do wpisu Wałęsy o treści: „Wybraną władzę należy szanować. Tą władzę nie wolno szanować. Ta władza łamie konstytucję, niszczy dorobek i dobre imię Polski. Ja mówię zdecydowane już dość. Jeśli podniosą łapę na Sąd Najwyższy to jadę do Warszawy 4 lipca, by głównego sprawcę odsunąć od możliwości zniszczenia podstawowego strażnika Demokracji, jakim jest Sąd Najwyższy. Będę chciał zrobić to pokojowo, ale jeśli ktokolwiek w tym policja stanie mi na przeszkodzie, będę walczył i bronił się. Przypominam, że mam broń i pozwolenie do obrony osobistej. Policja nie może wykonywać rozkazów w obronie łamiących konstytucji. LW” (pisownia oryginalna – PAP) – napisał w niedzielę na swoim profilu facebookowym były prezydent RP Lech Wałęsa.

REKLAMA

„Prezydent Lech Wałęsa posiada pozwolenie na broń, ale w związku z wpisami w internecie, które mogą mieć cechy gróźb karalnych użycia tej broni, jesteśmy – jak zawsze w takich przypadkach – zobowiązani do zweryfikowania, czy istnieją przesłanki do posiadania broni” – powiedział mł. insp. Ciarka.

Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia, w trzy miesiące od tego terminu, czyli 3 lipca, w stan spoczynku przechodzą z mocy prawa sędziowie SN, którzy ukończyli 65. rok życia. Mogą oni jednak dalej pełnić funkcję, jeśli w ciągu miesiąca od wejścia w życie nowej ustawy, czyli do 2 maja, złożyli stosowne oświadczenie i przedstawili odpowiednie zaświadczenia lekarskie, a prezydent RP wyrazi zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego SN.

Środowiska sprzeciwiające się zmianom w Sądzie Najwyższym zapowiedziały protesty na 3 i 4 lipca przed siedzibą SN.

Zgodnie z ustawą o SN „jeżeli stanowisko Pierwszego Prezesa SN lub Prezesa SN zostanie zwolnione po wejściu w życie niniejszej ustawy, Prezydent RP powierzy kierowanie Sądem Najwyższym lub izbą wskazanemu sędziemu SN do czasu powołania Pierwszego Prezesa SN lub Prezesa SN”. (PAP)

fot.Stanisław Rozpędzik/PAP/EPA

REKLAMA

2091212169 views

REKLAMA

2091212468 views

REKLAMA

2093008930 views

REKLAMA

2091212753 views

REKLAMA

2091212900 views

REKLAMA

2091213045 views