Policja prowadzi czynności ws. wwiezienia na teren Sejmu dwóch protestujących

Policja prowadzi czynności ws. wwiezienia na teren Sejmu dwóch protestujących

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji prowadzi czynności związane z nieprawidłowym przewożeniem osób w związku z medialnymi doniesieniami dot. wwiezienia osób w bagażniku pojazdu na teren Sejmu; policjanci przesłuchają świadków – poinformowała w czwartek stołeczna policja.

Była posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt (koło Liberalno-Społeczni) w środę po południu wwiozła w bagażniku na teren Sejmu dwie osoby. Informację tę potwierdziła Kancelaria Sejmu – podał portal tvp.info. W środę przed Sejmem zorganizowany został protest m.in. przez Obywateli RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Komitet Obrony Demokracji.

W czwartek policja poinformowała na Twitterze, że „w związku z medialnymi doniesieniami dot. wwiezienia osób w bagażniku pojazdu na teren Sejmu, WRD KSP prowadzi czynności związane z nieprawidłowym przewożeniem osób”. „Policjanci przesłuchają świadków. Po wykonaniu czynności będzie można mówić o ostatecznej kwalifikacji czynu” – podano na oficjalnym profilu warszawskiej policji.

Na wpis policji odpowiedziała rzeczniczka PiS, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. „@Policja_KSP to nie tylko medialne doniesienia! To fakt potwierdzony przez Kancelarię Sejmu. Nie ma zgody na bagażnikowy przemyt” – napisała w czwartek na Twitterze.

Troje posłów: Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia – poinformował PAP dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

Jak podkreślił dyrektor CIS, wydarzenia ze środy nałożyły na Straż Marszałkowską potrzebę dodatkowych działań i „wprowadzenia uzupełniających środków bezpieczeństwa”. Grzegrzółka powiedział, że w środę kilkoro polityków naruszyło reguły porządkowe dotyczące umożliwienia dostania się na teren parlamentu.(PAP)

fot.Stanisław Rozpędzik/PAP/EPA

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*