PO o słowach Macierewicza w USA: kompromitacja pokazująca prawdziwe oblicze PiS

Antoni Macierewicz fot.Jakub Kamiński/PAP/EPA

Antoni Macierewicz fot.Jakub Kamiński/PAP/EPA

Kompromitacja, która pokazuje prawdziwe oblicze PiS – tak wypowiedzi wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza podczas jego niedawnej wizyty w USA ocenili w środę politycy PO. Pytali też kandydatkę PiS na premiera Beatę Szydło, czy Macierewicz jest kandydatem na szefa MON w jej rządzie.

Szydło – pytana na środowej konferencji we Wrocławiu – czy zgadza się poglądami prezentowanymi w USA przez Macierewicza i czy brany jest on pod uwagę jako kandydat do przyszłego rządu, odpowiedziała, że nie będzie komentować strategii wyborczej PO, która – według niej – polega na wprowadzaniu tematów, które mają odwracać uwagę Polaków od ważnych dla nich spraw.

Wiceprezes PiS mówiła, że premier Ewa Kopacz pisze na swych billboardach wyborczych, że „Polacy będą lepiej zarabiali”. „Ale ja nie usłyszałam w tej kampanii wyborczej ze strony premier Kopacz nic na temat gospodarki i propozycji gospodarczych” – stwierdziła Szydło. Dodała, że premier Kopacz nie chce rozmawiać np. o projekcie dot. wprowadzenia minimalnej godzinowej stawki wynagrodzenia za pracę.

„Natomiast bez przerwy pojawiają się próby wprowadzania tematów, które mają Polaków od tych ważnych dla nich tematów odwrócić, mają być absorbowani tematami, które Platforma wrzuca jako element swojej strategii w swojej kampanii wyborczej. Ja nie będę komentować kampanii wyborczej PO, proszę wybaczyć, ale my realizujemy swoją kampanię i na tym się koncentrujemy. Dla nas najważniejsze są sprawy obywateli” – powiedziała Szydło.

Wcześniej w środę pytania do Szydło ws Macierewicza i jego wypowiedzi z wizyty w USA zadali politycy PO na konferencji prasowej w Warszawie.

Poseł Platformy Mariusz Witczak stwierdził, że Macierewicz to osoba „numer dwa w PiS”, który w razie rezygnacji Jarosława Kaczyńskiego zastąpiłby go na funkcji szefa Prawa i Sprawiedliwości. „Antoni Macierewicz udał się z wizytą do Stanów Zjednoczonych i w dobrej formie pokazał prawdziwą twarz PiS” – ocenił Witczak.

Jego zdaniem, Macierewicz swymi wypowiedziami w Chicago „skompromitował Polskę”. „Mówił jednak i do Polonii i do opinii publicznej w Stanach Zjednoczonej insynuując m.in. agenturalność Donalda Tuska, byłego premiera Polski, a obecnego szefa Rady Europejskiej – osoby bardzo istotnej dla struktur Unii Europejskiej. Jest to podwójny atak i wystawianie bardzo złego świadectwa dla Polski i Europy” – mówił poseł Platformy. Jak dodał, wystąpienie Macierewicza to „kompromitacja amerykańska, pokazująca prawdziwe oblicze PiS”.

Szef sztabu PO Marcin Kierwiński przypomniał niedawną publikację tygodnika „w Sieci”, z której wynikało, że Macierewicz jest jednym z kandydatów PiS na ewentualnego, przyszłego ministra obrony narodowej.

„Zresztą ostatnie tygodnie to wiele wypowiedzi Antoniego Macierewicza na temat obronności – pan Macierewicz zapowiada, które przetargi będą anulowane, które będą przeprowadzone, które firmy dobrze, żeby przetarg wygrały. Co gorsza – Antoni Macierewicz zaczął się znowu wypowiadać na temat służb specjalnych, a przecież pamiętamy, jak wielkie sukcesy ma Antoni Macierewicz, jeżeli chodzi o rozwalanie polskich służb specjalnych” – ironizował Kierwiński.

Polityk zwrócił się do kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło z pytaniem, czy podziela poglądy Macierewicza, które zaprezentował w Chicago. Pytał też, czy po „amerykańskiej kompromitacji Antoniego Macierewicza jest on nadal kandydatem PiS na funkcję ministra obrony narodowej”.

„Zadawaliśmy to pytanie już wcześniej – zresztą pan premier Siemoniak prosił o debatę z Antonim Macierewiczem – usłyszeliśmy wtedy od polityków PiS, że na tym etapie oni nie będą nic mówić o personaliach, ale w kontekście tej amerykańskiej kompromitacji Antoniego Macierewicza wydaje nam się, że zasadne jest by Polacy poznali odpowiedź na to pytanie” – zaznaczył Kierwiński.

Jego zdaniem, Macierewicz to „człowiek rządzony obsesjami”. „Wszyscy Polacy mają prawo to wiedzieć. Pani prezes, proszę nie uciekać od tej odpowiedzi, proszę dać jasną odpowiedź: tak, czy nie. To naprawdę jest ważne” – przekonywał szef sztabu PO.

2 października Macierewicz spotkał się z Polonią w Chicago. Wypowiedzi wiceprezesa PiS zostały opublikowane m.in. we wtorek w „Faktach” TVN. Macierewicz mówił na spotkaniu m.in.: ” Tu jest takie miłe pytanie, czy jest prawdą to, że Tusk był agentem Stasi. To ja państwu zostawię, żebyście państwo po czynach sami odpowiedzieli sobie na to pytanie”.

Nawiązując do opisywanego przez media wypożyczenia przez b. prezydenta Bronisława Komorowskiego przedmiotów z prezydenckiej kancelarii na potrzeby swego biura, wiceprezes PiS, powiedział, że „z Pałacu Prezydenckiego, w ostatnich miesiącach, zginęło ponad sto zabytkowych przedmiotów”. „To jest zejście na poziom Bieruta, to jest zejście na poziom Bermana, to jest zejście na poziom okupantów Polski” – dodał.

Wyraził też nadzieję, że po wyborach opublikowany zostanie aneks do raportu z likwidacji WSI. Stwierdził, że obecnie do tego nie doszło, bo prezydent Andrzej Duda, w gestii którego leży decyzja ws ewentualnego opublikowania aneksu, musiałby zwrócić się do premier Ewy Kopacz o kontrasygnatę. „Gdyby pan prezydent dał pod rozwagę, decyzję, pani premier Kopacz, (…) aneks nie zostałby opublikowany, tak mi się wydaje. W związku z tym poczekajmy te trzy tygodnie” – mówił Macierewicz.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski pytany w TVN24, czy to prawda, że prezydent Duda po wyborach parlamentarnych opublikuje aneks do raportu WSI, odpowiedział, że on nie ma na ten temat żadnych informacji, a „po drugie decyzje w tej sprawie podejmie prezydent, jeśli będzie chciał”. „I akurat wybory parlamentarne nie mają nic wspólnego z tym faktem i nie są żadnym czynnikiem, określającym moment, czas czy procedurę w tym względzie” – dodał. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Comments

 1. Stef
  Stef 7 października, 2015, 10:24

  To, że Polonia głosuje na PiS, przyjmuje takiego psychola jak Maciarewicz oraz wysłuchuje jego bzdur, źle świadczy o poziomie umysłowym jej przedstawicieli.

  Reply this comment
 2. iwan
  iwan 7 października, 2015, 15:49

  PIS ma Macierewicza, a PO wspanialego i kulturalnego az do bolu Niesiolowskiego.

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 8 października, 2015, 11:38

   Z tym ,ze Niesiolowski nie opowiada dyrdymalow jakie rodza sie w jego chorym tak jak to robi swiety Antoni Macierwicz-patron wszystkich glupcow PIS-ocholickich.

   Reply this comment
 3. Pit
  Pit 7 października, 2015, 21:12

  Polacy nie mieszkajacy na stale w polsce nie powinni miec prawa glosu w polskich wyborach a ci ktorzy dostaja obywatelstwo innego kraju powinni im byc zabrane polskie

  Reply this comment
  • JASIO
   JASIO 8 października, 2015, 03:58

   A ciebie powinni deportowac bo jestes tutaj nikim pitusie nielegusie z leksusem polaczku kometujacy nagminnie jak powinno byc w USA….zajmij sie jak powinno byc z toba pastuchu!

   Reply this comment
  • Normals
   Normals 8 października, 2015, 11:45

   PIT a ty dalej ze swoimi madrosciami?Jak nie wyzywasz Polakow od rasistow i ksenofobow to zabraniasz im glosowac.Wez chlopie znajdz sobie jakies pozyteczne zajecie nie wymagajace zbytniego zaangazowania intelektualnego ,bo najwyrazniej logiczne myslenie sprawia Ci bol.

   Reply this comment
 4. Pit
  Pit 8 października, 2015, 11:37

  To ty jestes ze wsi wiec nie nazywaj mnie pastuchem ustalilismy to juz dawno temu

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 8 października, 2015, 12:20

   Nie jestem ze wsi ,pochodze z rodu Lempickich herbu Junosza ,ale nawet gdybym pochodzil ze wsi to ty bys u mnie na tej wsi najwyzej swinie pasal kmiocie.

   Reply this comment
 5. Normals
  Normals 8 października, 2015, 12:16

  Wczoraj napisalem maila z gratulacjami do jak to siebie sama okresla „lwicy polskich mediow”, znanej miernoty dziennikarskiej Lucji Sliwy po wystapieniu Mascierewicza w Chicago ,ktore tak bardzo promowala w swoim programie.Wstyd poszedl na caly kraj ,w czolo pukali sie wszyscy na polskiej scenie politycznej (oczywiscie oprocz PIS),a dzis odciela sie od tej wypowiedzi Beata Szydlo jak i caly PIS tlumaczac ,ze to byla osobista opinia Mascierwicza.Wczoraj po poludniu wlaczylem radio ,zeby posluchac kretactw i tlumaczen naczelnej klamczuchy polskich mediow.Och jak bardzo lawirowala ,i oskarzala wszystkich dookola pani redaktor , o proby niszczenia jej programu i jej jedynej slusznej wizji Polski.Dowiedzialem sie ,ze Mascierewicz ma absolutna racje we wszystkim co mowi ,ze zla wroga wladza ,ktora wywodzi sie z potomkow Bieruta ,Stalina zinwigiliowana przez wszystkie mozliwe wrogie sluzby ,okrada i rujnuje Polske.Hmmm pani redaktor zapomniala chyba ,ze teraz PIS twierdzi ,ze Polska nie jest w ruinie i ze nigdy tak nie twierdzil.Niewazne ,ze prezes Kaczynski podczas swoich wystapien osobiscie kilkakrotnie sam stwierdzil ,ze Polska jest w ruinie co udowodnili dziennikarze puszczajac w tv fragmenty tych wystapien.Pan Mascierwicz ,tez zapewne myslal ,ze mowi tylko do grona fanatykow PIS i ze o jego haniebnych slowach nikt sie nie dowie ,a tu niespodzianka.Zabawnym faktem jest to ,ze sam Antoni Mascierewicz ,tuz po powrocie z USA ,zapytany na lotnisku przez dziennikarza o komentarz do swoich slow i insynuacji ze Tusk byl agentem STASI stwierdzil kategorycznie ,ze z jego ust takie slowa nigdy nie padly i zagrozil pozwem sadowym jesli ktos bedzie rozpowszechnial jego slowa.Nie wierzycie? Mam nagranie video ze spotkania w Chicago z jak to okreslil Mascierewicz „milym” pytaniem o Tuska i STASI i reakcje z lotniska juz w Polsce gdzie wypiera sie wlasnych slow i grozi dziennikarzowi.Mysle ,ze jednym z ulubionych filmow pani Lucji Sliwy sa „Mlode Wilki” ,bo widac wziela sobie gleboko do serca rade z tego filmu:”pamietaj nigdy do sie nie przyznawaj ,a jak Cie zlapia za reke to krzycz ,ze to nie twoja reka”
  Cala prawda o PIS ,jego liderach i poplecznikach ,oglupiajacych Polakow w programach jak ten Lucji Sliwy.Ludzie zacznijcie myslec samodzielnie ,interesujcie sie polityka i sytuacja w kraju po to ,zeby wam zadna pseudo dziennikarka nie sprzedawala zafalszowanego obrazu Polski.

  Reply this comment
 6. JASIO
  JASIO 8 października, 2015, 12:17

  To co ty ustalasz pitusie to lata mi I powiewa…p a s t u c h u .

  Reply this comment
 7. pit
  pit 8 października, 2015, 20:01

  jasio ani raz nie zaprzeczyles ze nie jestes ze wsi wiec domniemam ze jestes pozaty twoje poglady sa typowe dla ludzi po zawodowce z obszarow gdzie pks nie dojezdzal Razem z normalsem stanowicie doskonaly duet Pozatym ja tylko opisuje swoj poglad a ty jedyne o czym piszesz to to ze jestes obywatele to juz wszyscy wiedza co pozatym masz do powiedzenia A ten Lexus to ci chyba dobrze w gardle stanol chyba ci zal du.. sciska bo piszesz o tym juz trzeci raz. Ale widze postepy przestales sie jakac to duzo jak dla ciebie Idz do sklepu kup sobie czekolade za swoje food stamps podobno to dobrze dzala na nerwy

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 8 października, 2015, 20:13

   Powtorze moj poprzedni komentarz bo najwyrazniej w swojej wielkiej madrosci jakos go ominales:
   Nie jestem ze wsi ,pochodze z rodu Lempickich herbu Junosza ,ale nawet gdybym pochodzil ze wsi to ty bys u mnie na tej wsi najwyzej swinie pasal kmiocie.
   Zrozumiales maluski ograniczony oligofreniku?

   Reply this comment
 8. pit
  pit 8 października, 2015, 20:19

  Normals nigdy nie powiedzialem ze jestes ze wsi to bylo do jasia Po twoim artykule widze ze z ciebie miastowy Nawet chyba masz jakas edukacje Pisz troche krocej bo takie dlugie wywody nie chce sie czytac Przynajmniem masz cos do powiedzenia bo niektore lokalne glupki jedyne co maja do powiedzenia to to ze sa obywatelami a ich passport ma stanowic ich modrosc Popusc troche tym arabom bo to tez ludzie jak my Pozdrawiam

  Reply this comment
  • JASIO
   JASIO 9 października, 2015, 02:50

   Naszczekaj pitusie burkowi do budy…ty taki miastowy jak swinia w chlewie prymusie portalu z leksusem nadajacym sie na kurnik…idz do kurnika nazbieraj jajek na sniadanie pastuchu….A wracajac do polskiego grajdola to moim zdaniem zarowno PIS i PO powinny zniknac ze sceny politycznej poniewaz obydwie partie mialy swoj czas na swoja wizje dla Polski I zarowno jedna I druga opcja tylko potrafi walczyc o swoje wplywy partyjne uwlaszczajac sie na dorobku Polakow,kreujac dobrobyt tylko dla swojego grona a tak naprawde polskie spoleczenstwo maja w przyslowiowej „dupie”….”okragly stol” przy ktorym I jedni I drudzy byll mafijnym porozumieniem z komuna o wplywy I podzial miedzy soba dorobku pokolen Polakow….tak powstaly fortuny takich jak Kulczyk,Zak i reszta resortowych „wizjonerow”,ktorzy kradli za grosze a w koncowym efekcie sprzedali obcemu kapitalowi newralgiczne dla Polski galezie przemyslu napelniajac wlasne kieszenie a nie Polakow…..taka jest prawda tych oszolomow z PO i PIS…Polska dzieki tym partiom jest bankrutem w kolchozie UE.Ci co walczyli na przelomie wiekow za Polske oddajac niejednokrotnie wlasne zycie teraz sie w grobach przewracaja jak widza Polske ograbiona przez „elity”sprzedawczykow…Tyle w temacie.

   Reply this comment
 9. Normals
  Normals 8 października, 2015, 21:15

  Widzisz jak chcesz to potrafisz pisac jak czlowiek.Poza tym mimo ,ze pochodze z miasta uwazam ze na wsi rodzi sie tez duzo wartosciowych ,wrazliwych i madrych ludzi.Nie oceniaj ksiazki po okladce ,bo mozesz sie nieraz bardzo zdziwic.A co do muzulmanow zdania nie zmienie ,bo chociaz nienawidze PIS to przyznalem Kaczynskiemu racje kiedy mowil o 55 strefach niekontrolowanych przez policje w Szwecji.I kiedy wszyscy wylewali na niego wiadro pomyj ,ja dotarlem do autentycznego dokumentu szwedzkiej policji ,w ktorym wyraznie pisze sie o tych strefach.A wczoraj nagralem doskonaly program bardzo dobrego dziennikarza Tomasza Sekielskiego „Po prostu” na tvp2 ,gdzie pojechal on do Szwecji zbadac sprawe i moja teoria na temat zagrozenia muzulmanskiego zdaje sie potwierdzac.Ja tez kocham pomagac ludziom ale nie strzelajac sobie w kolano.

  Reply this comment
 10. Pit
  Pit 9 października, 2015, 22:18

  Jakby nie balcerowicz bylaby w polsce teraz ukraina bardzo dobrze ze sprzedali panstwowe fabryki dzieki temu jeszcze nie zbankrutowaly zostawili kopalnie bo w tamtych czasach przynosily zyski i co mamy teraz klopot jakby byly sprzedane 20 lat temu dzisiaj bylyby rentowne Balcerowicz mazowiecki walesa to wbrew obiegowej opini bohaterowie a kaczynski I macierewicz to sie do tego podpieli to sa tzw karierowicze A ten eurokolchoz co rocznie pompuje w nas miliardy euro Polska wiecej dostaje niz wplaca i to grubo wiecej a niemcy najwiecej wplacaja wiec i najwiecej maja do powiedzenia

  Reply this comment
  • JASIO
   JASIO 10 października, 2015, 02:38

   Ty pitus jestes albo slepy lub poprostu glupi…Polska po przystapieniu do UE stracila niepodleglosc bo wszystkie dyrektywy UE sa nadrzedne nad prawem Polski….a pieniadze,ktore daja Polsce to pieniadze dawane wasalowi jakim jest teraz Polska po to aby rozwijac w Polsce wlasne wplywy UE pod przykrywka „wspolnoty”bo maja kontrole nad wszystkim waznym co niweluje dostep do zasobow przemyslu,bankowosci,wlasnosci,, bezpieczenstwa,obronnosci,emisji spalin itd….kontroluja wszystko bez wojen I sily militarnej!….jak tego nie widzisz to jestes zwyczajnie debilem inteligencie forumowy.

   Reply this comment
  • JASIO
   JASIO 10 października, 2015, 16:31

   Nic dodac nic ujac…pastuch z leksusem pomylil bohaterow ze zdrajcami…taki pomroczny gamon milujacy Bolka i reszte bandy !

   Reply this comment
 11. zza kałuży
  zza kałuży 10 października, 2015, 01:30

  Z tą prywatyzacją to nie takie proste. Aby coś sensownego powiedzieć warto by najpierw porównać jak te procesy przebiegały nie tylko w Polsce ale i w pozostałych demoludach, łącznie z samym ZSRR/Rosją. Chcielibyśmy aby Polska powtórzyła sukces Korei Płd., Tajwanu czy Singapuru. Nawet Chiny zaczynają wyglądać atrakcyjnie. Jasne, że popełniono masę błędów, niektórzy krzyczą o kapitaliźmie kompradorskim, o kolonii, inni martwią się, że reformy nie poszły wystarczająco daleko i wskazują na dopłaty dla górników i rolników. Dzietność mała, emigracja duża, robota w Polsce niby jest, ale w Londynie lepiej płacą… Ciężko ludzi na granicy łapać jak w komunie, ciężko im zarobki podnieść aby zostali.
  PO na własne życzenie się skompromitowała (podsłuchane w restauracji) plus ich politycy są rozleniwieni jak nażarte koty i im się nie chce (patrz Komorowski). Polityka ciepłej wody Tuska to za mało. Sposób prowadzenia śledztwa smoleńskiego też nie był dobry. PO samo się podłożyło PiSowi. A oni już wiedzieli jak zrobić ludziom mętlik w głowach zamachami , oskarżeniami o agenturalność i uleganie obcym siłom.
  Rydzyk i reszta Kościoła zrobiła wstrętną robotę i chociaż PiS teraz wygra to Kościół na tym wszystkim w sumie straci. Jak ja pogrzebię moją mamę (po Jej najdłuższym życiu) to więcej moja noga w kościele nie postanie. Chyba aby tam pójść nagrywać dla celów dowodowych.

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 10 października, 2015, 14:30

   Zgadzam sie w 100% .Jak mi jeszce jakis natchniony patriota w stylu Jasia zacznie wyjezdzac ,jaka ta Polska zniewolona i rozkradana jest to sie autentycznie wsciekne. Jasio chyba zapomnial ,albo zbyt malym Jasiem zeby kojarzyc komune ,czas zaraz po obaleniu komuny i przed i po wejsciu do Unii.Jak Ci Jasiu smierdzi kasa z Brukseli to wyjedz na Bialorus i zobacz jak tam sie zyje.Pomieszkaj z pol roku a gwarantuje Ci ,ze na kolanach bedziesz wracal do tej zniewolonej Polski.A na teksty w stylu „jesli tego nie widzisz to jestes slepy lub glupi” moge odpowiedziec i Vice versa.Jesli nie widzisz roznicy miedzy rozwojem zachodniej Europy i okupowanej przez Zwiazek radziecki do lat 90 Polski i oczekujesz ,ze Polska w 25 lat odbuduje gospodarke do poziomu panstw wysoko rozwinietej Europy to masz powazne problemy z logicznym mysleniem.

   Reply this comment
   • JASIO
    JASIO 10 października, 2015, 16:22

    Normals na Bialorus ty sobie jedz i popatrz na komune.Widzialem komune w Polsce,zylem i czulem ja na wlasnej osobie i mowie z calym przekonaniem,ze w Polsce byla tylko namiastka komunizmu a tak wlasciwie typowy socjalizm.Zaden komunizm nie zostal obalony bo ci co byli dawniej przy wladzy przeistoczyli sie w przedsiebiorcow i okradali kraj razem z demokkracja po latach 90-tych…i nadal grabia . O jakiej odbudowie gospodarki piszesz?…brak przemyslu bo wszystko w obcych zachodnich rekach…to niby gdzie ten rozwoj?…mlodzi ludzie za granica za chlebem z przymusu bo perspektywy w kraju marne …i tak mozna wyliczac w nieskonczonosc…zadluzona Polska po szyje a ty piszesz ze mi’smierdzi kasa z Brukseli” to tylko gratulowac mozna tobie dowcipu o zbawczej kasie od panstw zachodnich ! …nic za darmo bo kraj zadluzony poza jego mozliwosci traci niepodleglosc bez jednego wystrzalu gdzie panosza sie bankierzy i wierzyciele ale ty tego nie ogarniasz bo jestes rowniez jak pitus albo slepy albo glupi z przewaga na to drugie.

    Reply this comment
    • zza kałuży
     zza kałuży 10 października, 2015, 21:51

     @JASIO
     „brak przemyslu”
     1. Jaki procent PKB Polski wytwarza przemysł?
     2. Jaki procent PKB Illinois wytwarza przemysł?
     3. Jaki procent światowej produkcji statków (według tonażu) wytwarza się w Europie? W Niemczech? W Polsce?
     *
     „bo wszystko w obcych zachodnich rekach”
     Wolałbyś aby było we wschodnich?
     Ja tam do zepsutej rury wołam dobrego hydraulika a nie Polaka czy Czecha. Ty w sklepie się pytasz, czy skarpetki albo majtki były zrobione w Polsce czy patrzysz na jakość i cenę?

     Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*