Petru: w środę zgłosimy wniosek o reasumpcję głosowania budżetu na 2017 r.

Ryszard Petru fot.Laurent Dubrule/EPA

Ryszard Petru fot.Laurent Dubrule/EPA

Klub Nowoczesnej na początku środowego posiedzenia Sejmu zgłosi wniosek o reasumpcję głosowania ustawy budżetowej na 2017 rok – zapowiedział we wtorek wieczorem szef Nowoczesnej Ryszard Petru.

Petru poinformował na konferencji prasowej, że na środę na godz. 10 zaplanowane jest posiedzenie Konwentu Seniorów. Dwie godziny później mają rozpocząć się obrady Sejmu.

„My, jako Nowoczesna, zgłosimy wniosek o reasumpcję głosowania budżetowego. To będzie w ramach wniosków formalnych, dlatego że cały czas uważamy, że poprzednie posiedzenie Sejmu się nie skończyło” – powiedział lider Nowoczesnej.

Jego zdaniem, istnieje „olbrzymie ryzyko”, że przyszłoroczny budżet będzie kwestionowany nie tylko przez opozycję, ale również przez inwestorów, przedsiębiorców, a być może również przez samorządy. „To oznacza olbrzymia niepewność funkcjonowania kraju” – uważa Petru. Przestrzegał też przed ewentualnym paraliżem gospodarczym wynikającym z wątpliwości dotyczących uchwalenia ustawy budżetowej.

Petru dodał, że wciąż trwają ustalenia dotyczące terminu spotkania liderów partii opozycyjnych, którego inicjatorem jest szef PO Grzegorz Schetyna. Według lidera Nowoczesnej, może się ono odbyć we wtorek późnym wieczorem, albo w środę rano. (POP)

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*