Petru: w interesie Polski jest, by szczyt NATO był wielkim sukcesem

Ryszard Petru fot.Laurent Dubrule/EPA

Ryszard Petru fot.Laurent Dubrule/EPA

W naszym wspólnym interesie jest to, by Polska była bezpieczna, dlatego ważne jest, by szczyt NATO – pomimo wewnętrznych sporów politycznych – był wielkim sukcesem – stwierdził po wtorkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

„Pamiętajmy o tym, że obecność wojsk NATO w Polsce, w ten czy inny sposób, jest w naszym żywotnym interesie i sądzę – mówiąc w imieniu naszego ugrupowania – że będziemy robić wszystko, by działać ponad podziałami, bo to nasz wspólny interes” – podkreślał szef Nowoczesnej w rozmowie z dziennikarzami.

Zdaniem Petru ważne jest, by szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży przebiegły bezpiecznie.

„W naszym wspólnym interesie jest to, aby Polska była bezpieczna i w związku z tym ważne jest to, by szczyt NATO w Polsce, pomimo wewnętrznych sporów politycznych, był wielkim sukcesem” – dodał. Zwrócił ponadto uwagę, że „bezpieczeństwo Polski jest ponad podziałami i jest fundamentalnie bardzo ważne”.

Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego mówił, że jeśli chodzi o wzmocnienie wschodniej flanki NATO i obecność wojsk sojuszniczych w Polsce, cała scena polityczna jest zgodna, że jest to dobry kierunek. Prezydent poinformował też, że zwrócił się z apelem do wszystkich uczestników RBN, aby w związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży „zachować nieco wstrzemięźliwości”, nie prowokować i nie podgrzewać politycznych sporów. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*