Owsiak: to, że gramy po raz 25., to rekord

Owsiak: to, że gramy po raz 25., to rekord

To, że gramy po raz 25., to rekord – ocenił szef WOŚP Jerzy Owsiak podczas wieczornej konferencji prasowej, podsumowującej 25. Finał. Dotychczas fundacja zebrała ponad 41,1 mln zł; w tym roku zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów.

Obecny stan konta to przewidywana na ten moment kwota; pieniądze cały czas spływają, będą liczone do końca lutego. Ostateczne informacje o tym, ile zebrano, mają być przedstawione 8 marca.

„Będziemy szczęśliwi, jeśli zbierzemy podobną sumę do zeszłorocznej, ale to była ogromna suma. Boję się, że jej nie pobijemy, bo to jest przeogromna suma, ale jesteśmy dobrej myśli” – mówił Owsiak.

„Rekordy biją sportowcy, my mamy do tego dystans” – dodał. Jak ocenił, rekordem jest to, że WOŚP gra po raz 25.

Przed godz. 23 na koncie WOŚP było ponad 41,1 mln zł.

Owsiak dziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizację 25. Finału. Wyraził żal, że telewizja publiczna nie relacjonowała zbiórki. W tym roku WOŚP współpracowała z TVN, w ubiegłych latach – z TVP. Owsiak ocenił, że tym razem TVP „nie pokazała tego, czym żyła cała Polska”.

W ramach Finału WOŚP w całym kraju odbywały się koncerty i różnego rodzaju imprezy – od samego rana w całej Polsce, a także w wielu miejscach na świecie, kwestują tysiące wolontariuszy. W Warszawie odbył się koncert na Placu Defilad, zorganizowano tam też „orkiestrowe miasteczko” z mnóstwem atrakcji dla odwiedzających; można tam też było zobaczyć sprzęt, który kupuje Orkiestra.

W tegorocznym Finale WOŚP – „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom” – uczestniczy ok. 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych.

Fundację można wspierać nie tylko przez datki do puszek wolontariuszy, ale również za pośrednictwem internetu, SMS-ów, czy uczestnicząc w charytatywnych aukcjach. Wszystkie sposoby wymienione są na stronie: http://www.wosp.org.pl/final/wesprzyj. Część z nich – m.in. charytatywne SMS-y – będą możliwe nie tylko w dniu Finału, wiele aukcji potrwa do lutego.

W zeszłorocznym Finale fundacja zebrała ponad 72 mln zł. Za część środków kupiono już sprzęt medyczny, m.in. dla oddziałów onkologicznych, pediatrycznych, a także geriatrycznych i ZOL-i. (PAP)

Categories: Polska
Tags: finał, owsiak, WOŚP

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*