Około godziny trwało spotkanie Szydło i Tuska na szczycie klimatycznym

Spotkanie Beaty Szydło z Donaldem Tuskiem podczas szczytu klimatycznego COP21 w Paryżu fot.Radek Pietruszka/EPA

Spotkanie Beaty Szydło z Donaldem Tuskiem podczas szczytu klimatycznego COP21 w Paryżu
fot.Radek Pietruszka/EPA

Premier Beata Szydło i szef Rady Europejskiej Donald Tusk spotkali się w poniedziałek w Paryżu na marginesie szczytu COP21 poświęconego ochronie klimatu. Rozmowa polityków trwała około godziny.

„Dobre spotkanie z polską premier Beatą Szydło na marginesie konferencji klimatycznej COP21” – napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej.

Premier Szydło na briefingu prasowym przed południem wyraziła nadzieję, że spotkania z Tuskiem – podobnie jak spotkanie z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem, które ma się jeszcze odbyć w poniedziałek – to będzie początek dobrych rozmów, prowadzących do tego, by UE aktywnie uczestniczyła w negocjacjach klimatycznych, a także wprowadzała rozwiązania korzystne dla gospodarek, „które dzisiaj mogą mieć różnego rodzaju obawy w związku ze zmianami, które się proponuje”.

Jak zaznaczyła, to na poziomie UE będzie zapadało bardzo wiele ważnych decyzji i rozstrzygnięć dotyczących interesów polskiej gospodarki. „W związku z tym rozpoczynam dzisiejszy dzień spotkaniami, które w mojej ocenie, w ocenie polskiego rządu są niezwykle ważne dla przyszłości rozwiązań, które my proponujemy. Będę się spotykała z najważniejszymi osobami w UE, które takie decyzje mogą wspierać” – mówiła Szydło tuż po rozpoczęciu paryskiej konferencji klimatycznej.

„Możemy wspólnie doprowadzić do tego, że dobre rozwiązania zabezpieczające interesy polskiej gospodarki i innych gospodarek europejskich będą zawarte” – oceniła Szydło, nawiązując do spotkania z Tuskiem i Junckerem.

Z Paryża Marzena Kozłowska (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*