Nie żyje dziennikarz Grzegorz Miecugow

Grzegorz Miecugow fot.Wikipedia

Nie żyje dziennikarz Grzegorz Miecugow – prowadzący „Szkoło kontaktowe” w TVN24, były pracownik radiowej Trójki i TVP. Zmarł w sobotę po południu w wieku 61 lat – poinformowała stacja TVN24. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową.

„Współtworzył pionierską na polskim rynku medialnym stację informacyjną – TVN24, której pozostał wierny do końca. Początkowo był szefem zespołu wydawców, ostatnio – dyrektorem działu publicystyki TVN24” – czytamy w komunikacie TVN24.

Miecugow rozpoczynał swoją karierę medialną w programie III Polskiego Radia, gdzie prowadził audycję „Zapraszamy do Trójki”. Następnie związał się z telewizją TVP, gdzie był m.in. prezenterem i wydawcą „Wiadomości”; później współtworzył TVN (od 1997 r.) i jeden z jego sztandarowych programów – „Fakty”. Początkowo prowadził jego weekendowe wydania. Od 2005 r. był jednym z gospodarzy „Szkła kontaktowego” w TVN24. W tej samej telewizji prowadził wywiady w programie „Inny Punkt Widzenia”.

Miecugow prowadził też pierwszą serię popularnego reality show „Big Brother”, którego finał oglądało ponad dziewięć milionów widzów.

Miecugow ukończył studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Deklarował z humorem, że nigdy nie chciał być dziennikarzem, a fakt podjęcia tego zawodu był dziełem przypadku. Miecugow przez ostatnie kilkanaście lat uczył dziennikarstwa – na stałe związał się z Collegium Civitas.(PAP)

Categories: Polska

Comments

  1. Normals
    Normals 26 sierpnia, 2017, 18:43

    Dzisiejszy dzień zdominowała jedna bardzo tragiczna wiadomość ,opuścił nasz ziemski padól Grzegorz Miecugow .Zawsze uwielbiałem słuchać audycji w trójce prowadzonych przez pana Grzegorza ,poprowadził też kilka razy listę przebojów w zastępstwie Marka Niedżwiedzkiego a ostatnio oglądałem go w szkle kontaktowym .Przyjdzie nam się spotkać panie Grzegorzu już po drugiej stronie szkla kontakotwego 😢😢😢

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*