Nagroda Specjalna Press Clubu Polska dla braci Sekielskich za film „Tylko nie mów nikomu”

Nagroda Specjalna Press Clubu Polska dla braci Sekielskich za film „Tylko nie mów nikomu”

Marek i Tomasz Sekielscy zostali laureatami Nagrody Specjalnej Press Club Polska za film „Tylko nie mów nikomu”. Nagroda, przyznana przez Radę Press Club Polska, została wręczona w środę podczas uroczystej gali.

Tomasz Sekielski z Nagrodą Specjalną Press Club Polska fot.Tomasz Sekielski/Instagram

O nagrodzie poinformował PAP we wtorek prezes zarządu Press Club Polska Marcin Lewicki.

Rada Press Club Polska przyznała Nagrodę Specjalną Press Club Polska Markowi i Tomaszowi Sekielskim za film pt. „Tylko nie mów nikomu”. „Nagrodę przyznaliśmy za stworzenie dokumentu o jednym z najbardziej bulwersujących zjawisk, którym jest pedofilia duchownych” – napisano w uzasadnieniu.

„To wyraz wdzięczności dla twórców, którzy przypomnieli, że rolą dziennikarza jest stać po stronie prawdy. To szacunek dla ofiar, których samotny głos nie ma szans na bycie usłyszanym” – podkreślono. Zaznaczono, że „jest to także uznanie dla konsekwencji obu nagrodzonych w pokonywaniu przeszkód finansowych i organizacyjnych, które stawały na drodze do ukończenia filmu”.

W minioną sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument pt. „Tylko nie mów nikomu”, w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

W dwugodzinnym dokumencie „Tylko nie mów nikomu znalazły się m.in. materiały wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których – jak opisują – dochodziło do molestowania. (PAP)

fot.SEKIELSKI/YouTube.com

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*