MSZ stanowczo potępia zamach terrorystyczny na szkołę w Peszawarze

MSZ stanowczo potępia zamach terrorystyczny na szkołę w Peszawarze

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo potępia zamach terrorystyczny na szkołę dzieci wojskowych w Peszawarze, w którym zginęło ponad stu uczniów, a dziesiątki kolejnych odniosło obrażenia – oświadczył we wtorek rzecznik prasowy MSZ Marcin Wojciechowski.

„Stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim aktom terroru, tym bardziej jeżeli skierowane są wobec najbardziej bezbronnych i niewinnych, czyli dzieci. Wyrażamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za zamach zostaną pociągnięte do odpowiedzialności i poniosą surową karę” – napisał Wojciechowski w oświadczeniu przekazanym we wtorek PAP.

Rzecznik MSZ przekazał też wyrazy współczucia rodzinom i bliskim ofiar zamachu w Peszawarze i całemu narodowi pakistańskiemu. Zapewnił, że naród pakistański może liczyć na solidarność Polski i Polaków.

130 osób, w tym co najmniej 100 dzieci, zginęło we wtorek w ataku talibskiego komanda na szkołę w Peszawarze, w północno-zachodnim Pakistanie – podały lokalne władze.

Agencje zastrzegają, że nie jest jasne, czy wszystkie dzieci, które nie żyją, zostały zabite przez napastników, czy też niektóre z nich poniosły śmierć na skutek operacji sił bezpieczeństwa próbujących odzyskać kontrolę nad budynkiem. W placówce w Peszawarze uczą się dzieci pakistańskich wojskowych. (PAP)

Na zdjęciu: Ewakuacja dzieci po zamachu ze szkoły w Peszawarze fot.Bilawal Arbab/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*