MSW: Krzystof Gajewski powołany na nowego komendanta głównego policjii

MSW: Krzystof Gajewski powołany na nowego komendanta głównego policjii

Dotychczasowy wiceszef policji nadinsp. Krzysztof Gajewski od czwartku będzie pełnił funkcję komendanta głównego policji; we wtorek premier Ewa Kopacz podpisała jego powołanie na to stanowisko – poinformowało PAP MSW.

Gajewski zastąpi na stanowisku szefa policji generalnego inspektora Marka Działoszyńskiego, który w poniedziałek złożył raport o odejście ze służby. Działoszyński swoją decyzję uzasadniał „ważnymi względami osobistymi”. We wtorek został on odwołany przez premier Kopacz, ale szefem policji będzie jeszcze do środy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uzasadniało wybór Gajewskiego na szefa policji tym, że zna on zarówno komendę główną, jak i stojące przed nią zadania. Z racji swojego dotychczasowego stanowiska – pierwszego zastępcy szefa policji – brał też udział w ich realizacji. Jako zastępca Działoszyńskiego odpowiadał za pion prewencji i ruch drogowy.

Gajewski powołanie na stanowisko szefa policji otrzyma w środę.(PAP)

fot.Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)/Wikipedia

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*