Morawiecki: mam nadzieję, że w 2020 r. będziemy budować nawet do ok. 200 tys. mieszkań rocznie

Morawiecki: mam nadzieję, że w 2020 r. będziemy budować nawet do ok. 200 tys. mieszkań rocznie

Program Mieszkanie plus to program epokowy – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Wyraził nadzieję, że w 2020 r. liczba budowanych mieszkań wzrośnie nawet do ok. 200 tys. rocznie.

Morawiecki wskazał, że rocznie średnio oddawanych do użytku było 150-155 tys. mieszkań. „Mam ogromną nadzieję, że już w roku 2019-2020, ta liczba przekroczy 200 tys., a w kolejnych latach sięgnie być może nawet 250 tys. mieszkań” – powiedział

Dodał, że dzięki temu w Polsce w ciągu 10 lat można wybudować milion mieszkań więcej niż budowano do tej pory.

Premier podkreślił, że program Mieszkanie plus jest „epokowy” i „niezwykle skomplikowany”. „Program wybudowania dodatkowo jednego miliona mieszkań, mnóżmy to średnio razy 250-300 tys. zł za jedno mieszkanie – wychodzi kwota astronomiczna, kwota 250-300 mld zł – to jest kwota sięgająca łącznych rocznych dochodów budżetowych ze wszystkich podatków, na ten rok zaplanowaliśmy 331 mld zł ze wszystkich podatków” – tłumaczył szef rządu.

„Jestem przekonany, że program Mieszkanie plus, z wolna jak lokomotywa, trochę szybciej niż ta lokomotywa z wiersza Tuwima, ruszy do przodu i w ciągu najbliższych 5-10 lat zdecydowanie zwiększymy budowaną liczbę mieszkań” – mówił.

W styczniu premier Mateusz Morawiecki przejął bezpośredni nadzór nad realizacją programu Mieszkanie plus. Powołał Radę Mieszkalnictwa. W skład Rady – obok premiera – weszli minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister finansów Teresa Czerwińska, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister środowiska Henryk Kowalczyk i minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Członkami Rady Mieszkalnictwa zostali także: prezes Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusiniak oraz prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz. Barszcz jest koordynatorem pracy Rady Mieszkalnictwa.

BGKN ma w ramach programu Mieszkanie plus w przygotowaniu ponad 25 tys. mieszkań, z czego ponad 2 tys. w budowie. Łączna wartość przygotowywanych inwestycji przekracza 6 mld zł. Inwestycje są realizowane m.in. w oparciu o projekty modelowego domu wielorodzinnego, nagrodzone w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-urbanistycznym.(PAP)

Categories: Polska

Comments

 1. Piotr-elder
  Piotr-elder 28 lutego, 2018, 16:10

  PiS i PO to takie samo zło! Koryto to samo – tylko świnie się zmieniły. Pisiory potykają się o własne nogi, rozbestwili sie po 2 latach rządów. Beata Szydło przyznała sobie 65 tys. zł nagrody za…dobrą pracę – chodziarz ją wywalili ze stanowiska premiera. Gowin -łachudra oderwana od rzeczywistości, szczerze powiedział, że 17 tys. zł. jakie on zarabia – to za mało, żeby przeżyć.

  Reply this comment
 2. Piotr-elder
  Piotr-elder 28 lutego, 2018, 16:15

  Chociaż -oczywiście 🙂 Gowin „przebił” tę dmuchaną lalunię Bieńkowską ( PO), która powiedziała, że za 6 tys. zł pracuje tylko głupek. Ten durny babsztyl nie potrafi sklecić jednego sensownego zdania o gospodarce, za to wie komu rozłożyć nogi.

  Reply this comment
 3. Piotr-elder
  Piotr-elder 28 lutego, 2018, 16:19

  Morawiecki-chłopczyku, ty tyle wiesz, co z książek przeczytałeś. Terminujesz jako premier bo ojciec uprosił u Prezesa.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*