Mazurek: demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze

Mazurek: demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze

Demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze, politycy opozycji mogą protestować i wygadywać nawet największe głupoty – tak rzecznik PiS Beata Mazurek skomentowała PAP niedzielną demonstrację przed Sejmem, zorganizowaną przez opozycję w związku z planowaną przez PiS reformą sądownictwa.

„Jak na kilkudniową mobilizację i zaangażowanie się całej totalnej opozycji i jej akolitów z PO, Nowoczesnej, PSL, Partii Razem, SLD, KOD, to frekwencja wydaje się mocno słaba. Niektórzy się śmieją, że nawet nie wszyscy działacze partyjni się stawili” – powiedziała PAP Mazurek.

„Uderza brutalny i agresywny język. Pojawia się wprost nawoływanie do przemocy +kostką brukową+, żeby walczyć z legalną i demokratycznie wybraną władzą – to szokuje i trzeba jasno powiedzieć – ci, którzy tak mówią, biorą odpowiedzialność za ewentualną przemoc i agresję” – dodała.

Mazurek oceniła również, że szokuje udział sędziów w – jak podkreśliła – „partyjnej, politycznej demonstracji”.

„To tylko potwierdza jak bardzo reforma wymiaru sprawiedliwości jest potrzebna. Cel tej manifestacji i hasło jest jedno: elity III RP są zgodne w jednym – +musi być tak, jak było, demokracja jest wtedy, gdy my rządzimy+” – podkreśliła rzecznik PiS.

Kilka tys. przedstawicieli opozycji – m.in. KOD – protestowało w niedzielę przed Sejmem przeciw planom zmian w sądownictwie. Pod adresem PiS i Jarosława Kaczyńskiego padły zarzuty „zaprowadzenia dyktatury” i groźby „rozliczenia”. O prezydencie RP zgromadzeni skandowali: „będziesz siedział”.

Demonstrację zorganizowały partie i środowiska opozycyjne, m.in. PO, Nowoczesna, KOD, Obywatele RP, Partia Razem.

Według szacunków policji protest przed Sejmem zgromadził ok. 4,5 tys. osób; policja nie zanotowała incydentów. (PAP)

Na zdj.: Beata Mazurek i Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w Sejmie fot.Marcin Obara/EPA

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*