Mastalerek: sprawa trzech posłów jest dla PiS zamknięta

Mastalerek: sprawa trzech posłów jest dla PiS zamknięta

Sprawa Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego jest dla Prawa i Sprawiedliwości zamknięta – powiedział w poniedziałek nowy rzecznik partii Marcin Mastalerek. Jak poinformował, trzej posłowie nie są już członkami PiS.

Hofman, Kamiński i Rogacki zostali w poniedziałek usunięci z PiS w związku z ich wyjazdem na posiedzenie komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Madrycie. Była to jednogłośna decyzja Komitetu Politycznego partii.

„Dla nas sprawa jest zamknięta” – powiedział Mastalerek po posiedzeniu Komitetu Politycznego. Jednocześnie – według informacji PAP – komitet podjął decyzję, że rzecznikiem partii – w miejsce Hofmana – został Mastalerek. Do poniedziałku pełnił tę funkcję tymczasowo.

Trzej posłowie mają jeszcze możliwość odwołania się do koleżeńskiego sądu partyjnego. „Będzie można złożyć wyjaśnienia” – podkreślił Mastalerek.

„Dziś działamy w pewnym pośpiechu, bo prezes Jarosław Kaczyński zadeklarował, że sprawa zostanie załatwiona bardzo szybko. Po kilku godzinach było zawieszenie, a w pierwszym możliwym terminie było wyrzucenie z partii” – zaznaczył nowy rzecznik PiS. Jak dodał, „dzisiaj wszyscy widzą różnicę między zachowaniem prezesa Kaczyńskiego, a Donalda Tuska czy Ewy Kopacz”.

Rzecznik partii wyraził też nadzieję, że najbliższe dni kampanii przebiegną na dyskusji o samorządzie. (PAP)

Na zdjęciu: Marcin Mastalerek fot.YouTube

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Polska
Tags: PiS, posłowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*