List amerykańskich senatorów; odpowiedź premier Szydło

List amerykańskich senatorów; odpowiedź premier Szydło

Trzech amerykańskich senatorów wezwało w liście rząd Beaty Szydło, by potwierdził wierność zasadom OBWE i UE, w tym poszanowania demokracji. Przytoczone argumenty budzą zdziwienie, są wynikiem braku rzetelnej informacji – odpowiada polska premier.

List jest datowany na 10 lutego. Jego sygnatariuszami są trzej senatorowie, w tym jeden republikanin, John McCain, przewodniczący komisji ds. sił zbrojnych, który w 2008 roku bez powodzenia kandydował w wyborach prezydenckich, oraz dwóch demokratów: reprezentujący stan Illinois Dick Durbin, który od 2005 roku jest wiceszefem partii w Senacie, a także Ben Cardin ze stanu Maryland, zasiadający w Senacie USA od 2006 roku m.in. w komisji spraw zagranicznych.

W piśmie podkreślają oni, że „są przyjaciółmi Polski” i zwolennikami silnych dwustronnych relacji polsko-amerykańskich. Jednocześnie wyrażają obawy dotyczące przyjętych niedawno ustaw, które ich zdaniem mogą naruszyć podstawowe wartości, w tym wolność mediów i niezależność sądownictwa. Wzywają ponadto rząd premier Beaty Szydło do potwierdzenia poszanowania uniwersalnych praw człowieka oraz przestrzegania zasad rządów prawa i liberalnej demokracji.

Premier Szydło odpowiedziała na list w niedzielę. „Zwracam się do Panów w odpowiedzi na list, w którym wyrażają Panowie swoje zaniepokojenie sprawami Polski. Przytoczone w nim argumenty budzą moje zdziwienie i jak sądzę są wynikiem braku rzetelnej informacji o ostatnich wydarzeniach w Polsce” – napisała premier.

Jako jedyny z trójki senatorów list na swej parlamentarnej stronie internetowej umieścił Cardin, informując w krótkim komunikacie, że senatorowie zdecydowali się go wysłać do premier Szydło, by „wezwać ją do przywrócenia Polsce pozycji lidera demokracji w Europie Środkowej”.

„Reprezentujemy ponadpartyjną grupę senatorów, którzy są przyjaciółmi Polski i mają bliskie związki ze społecznością Amerykanów polskiego pochodzenia w Stanach Zjednoczonych. Piszemy, by wyrazić nasze zaniepokojenie niedawnymi działaniami polskiego rządu, które zagrażają niezależności publicznych mediów i najważniejszego sądu w kraju oraz podważają rolę Polski jako wzorca demokracji dla innych państw w regionie, które wciąż przechodzą trudną transformację” – piszą na wstępie listu senatorowie.

Następnie „wzywają” rząd premier Szydło, by potwierdził wierność zasadom OBWE i Unii Europejskiej, w tym poszanowania demokracji, praw człowieka i rządów prawa, które uczyniły z Polski tak ważnego członka wspólnoty krajów demokratycznych i „niezawodnego sojusznika USA w sercu Europy Środkowej”.

KLIKNIJ TUTAJ, BY PRZECZYTAĆ ORYGINAŁ LISTU 

W dalszej części wskazują na otwarcie przez Komisję Europejską wstępnego, wyjaśniającego postępowania w sprawie praworządności w Polsce i wyrażają obawę, że ustawy o Trybunale Konstytucyjnym oraz o mediach publicznych „mogłyby osłabić demokratyczne normy w Polsce, w tym rządy prawa i niezależne sądownictwo”. „Erozja demokracji w Polsce – dodają – podkopałaby liberalne instytucje, które z sukcesem przyczyniły się do szerzenia dobrobytu, pokoju, stabilności i tolerancji w Europie, w czasach, gdy te instytucje są tak bardzo potrzebne”.

List kończą deklaracją, że są „gorącymi zwolennikami silnych dwustronnych relacji” USA z Polską. „W tym duchu apelujemy do Pani – wzywamy Panią, żeby potwierdziła Pani przywiązanie do wspólnie wyznawanych wartości demokratycznych” – konkludują.

Odpowiadając senatorom, polska premier zwraca uwagę, że przedstawiona przez senatorów diagnoza sytuacji wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego „jest obarczona wieloma błędami” i „daleką nieznajomością faktów, które są związane z tą sprawą”. Przypomina, że problem z Trybunałem Konstytucyjnym „wynika wprost z działań naszych poprzedników, którzy w obliczu zbliżającej się porażki wyborczej, naruszając prawo konstytucyjne, dopuścili się wyboru sędziów ponad przysługującą im liczbę miejsc”. Jak tłumaczy, „działania obecnej większości parlamentarnej miały jedynie na celu naprawę tej sytuacji”, a „żadne z podjętych decyzji nie naruszają zasad demokratycznego państwa prawa”.

Odnosząc się do zarzutów o naruszanie niezależności mediów, premier napisała w liście, że zmiany wprowadzane w tej dziedzinie „w niczym nie naruszają europejskich standardów dotyczących publicznych nadawców” i „są próbą przywrócenia mediom publicznym w Polsce autentycznego charakteru apolityczności i bezstronności, który do tej pory był kwestionowany przez wiele środowisk w Polsce”.

Nawiązując do dyskusji politycznej, jaka toczy się w USA w sprawie wyboru na wakujące stanowisko w Sądzie Najwyższym, Szydło zauważa: „Trudno mi sobie wyobrazić, aby politycy z innych krajów usiłowali dziś włączać się, czy interweniować w tej sprawie. Sytuacja w której zagraniczni politycy próbowaliby pouczać Amerykanów o ich Konstytucji, czy narzucać im swoją wizję rozwiązania wewnętrznego, amerykańskiego sporu politycznego, byłaby dla mnie czymś niezrozumiałym i nieodpowiednim. Jestem przekonana, że także w Panów opinii taka sytuacja byłaby niedopuszczalna”.

Premier podkreśliła, że troska senatorów o sprawy Polski jest „ważna i cenna”, jednak „zainteresowanie i dobra wola amerykańskich polityków nie może przekształcić się w pouczanie i narzucanie działań dotyczących wewnętrznych spraw mojej Ojczyzny”.

„Wierzę, że rzetelność oceny każdej sytuacji można zbudować tylko w oparciu o fakty i prawdę. Dlatego serdecznie zapraszam Panów Senatorów do odwiedzenia Polski” – zakończyła list premier Szydło. (PAP)

Na zdj. Beata Szydło  fot.Laurent Dubrule/EPA

Categories: Polska

Comments

  1. Telewizja Radom
    Telewizja Radom 14 lutego, 2016, 16:19

    No i mamy kolejne efekty działalności Ryszarda Kameruna Petru i jego Nowoczesnych towarzyszy. Nie tylko Jego, PO także maczała w tym Palce https://youtu.be/TDS9AACuggs

    Reply this comment
    • Normals
      Normals 14 lutego, 2016, 18:26

      No tak tradycyjnie caly swiat bije na alarm ,a PIS-owskie przyglupy wmawiaja wszystkim ze wszystko jest cacy .Typowe dla iddiotow lepszego sortu ,wy wszystko wiecie najlepiej a caly swiat klamie .Juz nie tylko TVN klamie ale wszystkie polskie media nie popierajace PIS a do tego dochodza CNN ,New York Times ,Washington post ,Foreign affair ,Spiegel ,Le Figaro ,Senatorowie USA ,parlament UE ,sedziowie Sadu Najwyzszego ,Senat UJ ,sedziowie byli i obecni TK ,Rzecznik Praw Obywatelskich ,fundacja helsinska itd.Tylko wasz Bog Kaczynski ma racje.Smieszny jestes i bardzo ograniczony ,ale czego spodziewac sie po takich kalekach umyslowych …..

      Reply this comment
      • Telewizja Radom
        Telewizja Radom 15 lutego, 2016, 08:12

        @Normals. Za to ci „normalni” i prawdomówni zawsze szanują wszystkich i wszędzie. Hmmm tylko czemu Normals pisze o pisowskich przygłupach???? Może się pomylił?? Chyba, że przyjmiemy, że Normalsa sort Charakteryzuje się rzucaniem wyzwisk i epitetów na tych, którzy ośmielają się myśleć inaczej. OOOOPS czyżby myślenie inaczej było zagrożeniem dla demokracji?? Zaraz tak mówi KOD. To jak to jest Tylko KODowcom wolno myśleć inaczej, a pozostałym nie?? To ociupinkę nie NORMALSne prawda ? Wrzuć Newsweeka do śmietnika 🙂

        Reply this comment
        • Normals
          Normals 16 lutego, 2016, 21:21

          Normals nazywa rzeczy po imieniu ,i wali prawde prosto z mostu co nie zawsze sie podoba.Ty za to tak jak przewidzialem ,nie odpowiesz na zadne moje konkretne zarzuty.Jak zwykle ja podaje nazwiska ,fakty ,liczby i pytam o konkretne sprawy a ty zero konkretow ,pomowienia i probujesz chyba sobie udowodnic ,ze dzialasz w dobrej sprawie.Jestes jak wielka banka mydlana ,z pozoru duza i pelna a tak naporawde pusta .To juz nie pierwszy raz zadawalem Ci pytania na ktore ty nigdy jeszcze nie odpowiedziales.Tak dziala lepszy sort.

          Reply this comment
  2. zza kałuży
    zza kałuży 14 lutego, 2016, 17:31

    Pisowski grajdoł może wreszcie zrozumie, że ten parawan z ręcznika aż taki nieprzezroczysty nie jest. Byle wiaterek dmuchnie i już fałdy tłuszczu Prawdziwej Polskiej, Katolickiej Matrony wszyscy na świecie widzą.
    *
    I do takich celów do jakich chcą – w danym momencie wykorzystują.

    Reply this comment
    • Telewizja Radom
      Telewizja Radom 15 lutego, 2016, 08:29

      @zza kałuży. Kolejny „Normalny” To że ktoś próbuje naprawić zło, które wyrządziły elity post-PRL czy też III RP to źle? Ja wiem, ze ból po oderwaniu od koryta jest gigantyczny, ale miejcie odrobinę honoru i roztajcie się z władzą z jaką taką klasą. Nie potraficie nawet przegrać. PIS jak przerżnął w 2007 godnie przełknął pigułkę porażki. Przegrywał przez kolejnych 10 lat. A wy przegraliście raz i co ??? Ja wiem, ze milionowe dochody poszły w piach, ale trudno. Trzeba było nie być butnym, wyniosłym,trzeba było szanować obywateli. Jak się tego nie robiło to są konsekwencje. PiS przegrał przez słynne „spieprzaj dziadu”, a Was dobił Bronek „utylizacją” Pałacu Prezydenckiego. Tu tkwi przyczyna waszej klęski. PiS, żeby wygrać nie musiał nic robić. Musiał tylko nie popełniać kompromitujących błędów. Wy skopaliście się sami, a macie pretensje do konkurencji??? Macie także pretensje do Telewizji, która punktuje głupotę opozycji?? Taka opozycję jak Nowoczesna i PO to PiS powinien kochać i uwielbiać, dbać o nią i jak najczęściej pokazywać w mediach głównego ścieku. Dzięki takiej „genialnej” opozycji niedługo PiS z 38 % skoczy na 58% bez żadnego wysiłku PR-owego. Wrzuć Newsweeka do śmietnika pozdrawiam 🙂

      Reply this comment
  3. Normals
    Normals 14 lutego, 2016, 18:16

    McCain jest wielkim czlowiekiem i patriota i bardzo zaluje ,ze przegral w wyborach prezydenckich w USA bo demokraci w USA to patologia zadluzajaca na maxa ten kraj.To co teraz wyprawia PIS w Polsce spowodowalo ,ze pierwszy raz w zyciu wstydze sie faktu ,ze jestem Polakiem i mysle o zrzeczeniu sie obywatelstwa bo nie chce byc kojarzony z tym bydlem lepszego sortu.Gratulacje ,nie udalo sie to dotad zadnej wladzy .Nawet w PRL ,w stanie wojennym ,gdzie nie bylo nic ,poza kolejkami i w czasach kartek na praktycznie wszystko nie mialem takich mysli ,az do teraz .I pomimo faktu ,ze pochodze z rodu Lempickich herbu Junoszy ,wstydze sie dzisiejszej Polski i tego bezmyslnego plebsu glosujacego na PIS i demolujacego Polske.Nasze dzieci a moze nawet i wnuki zaplaca wielka cene za glupote i przerosle ego Polakow popierajacych swojego guru Kaczynskiego .Najsmieszniejsze jest to ,ze z jednej strony ujadaja na tych wrednych zydo-jankesow jak to teraz PIS-lamisci okreslaja amerykanow a potem na kolanach zebraja o bazy NATO i zniesienie wiz .Typowy polski brak wyobrazni i logicznego myslenia o ktorym pisal juz Jan Kochanowski :

    „Nową przypowieść Polak sobie kupi,
    Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”

    Reply this comment
    • Telewizja Radom
      Telewizja Radom 15 lutego, 2016, 08:40

      @Normals. Jest też inne Polskie powiedzenie Baba z wozu koniom lżej. Jeśli jesteś takim patriota to wracaj do kraju wspieraj kapitalizm walcz z Euro-komuchami z PO. PiS to tez jest partia socjalistyczna. Ona nie jest kapitalistyczna. PO i Nowoczesna miały takie być i co ? i polecieli na kasę z budżetu. W Polsce trzeba głębokich reform polegających na dokumentnym odcięciu się od socjalizmu. trzeba zlikwidować ZUS- natychmiast. Trzeba zlikwidować NFZ Natychmiast. Rzuciłeś się na mnie jak Ci Pisałem o Obama Care. Ale to jest to samo. Wszystkie te instytucje =gigantyczne długi? PO zadłużyło kraj 60 razy więcej niż Gierek. tego się nie wstydzisz?? A te długi trzeba będzie spłacać. Wiejesz z obywatelstwa bo długi narobione przez kolesiów nie będą przez Ciebie spłacane. Uciekaj jeśliś tchórz. Nie walcz tylko uciekaj a Polskę zostaw samą sobie . Wrzuć Newsweeka do śmietnika 🙂

      Reply this comment
      • Normals
        Normals 15 lutego, 2016, 13:57

        A co robi teraz PIS? Skad wytrzepal kase na 500 zl na dziecko?Moze z tych 12 mld nowego dlugu publicznego jaki Polsce na dziendobry zafundowal rzad PIS ,tylko sie nie chwali ,ze zapozyczyl sie w tych wrednych niemieckich bankach na ktore tak narzeka ?Taki jestes naiwny ,czy po prostu zbyt glupi zeby przejrzec na oczy? Dlaczego w Polsce protestuja drobni przesiebiorcy i sklepikarze?Ze szczescia wyszli na ulice po tym jak ich potraktowal rzad ” dobrej zmiany” ?Ale PIS-owskie oszolomy dalej beda wmawiac wszystkim dookola ,ze wszystko jest super a amerykanie niech zamkna potulnie geby i daja nam bazy NATO oraz zniosa wizy bo to sie Polsce nalezy jak psu buda.To przekonamy sie jaki bedzie nastepny krok amerykanow i przekonamy sie kto mial racje.Jak narazie PIS robi bagno z Polski na arenie miedzynarodowej do tego stopnia ,ze Polska zajal sie parlament europejski i zaczyna interweniowac rzad USA.To juz kolejna proba rzadu USA na przywolanie PIS do porzadku i przestrzegania konstytucji.Kilka dni temu Victoria Nuland ,ktora jest prawa reka Johna Carry byla w Polsce z misja ,ktora miala naklonic polski rzad do przestrzegania konstytucji.Wstyd na caly swiat ale spytajcie telewizji radom to sie dowiecie ,ze wszystko jest super .Tak jak pisalem wczesniej lepszy sort wie wszystko najlepiej i nikt na swiecie nie ma prawa im zwrocic uwage bo albo sa komuchami ,albo zydami albo po prostu nie wiedza co mowia.To jest logika PIS-owskiego bezmyslnego trola.Liczy sie tylko Bog Kaczynski -wasza alfa i omega dla miernot umyslowych.Odwracaja sie od PIS nawet wasi dawni zwolennicy ,ludzie intelektu jak prof.Staniszkisz czy prof.Bugaj to chyba o czyms swiadczy.

        Reply this comment
        • Telewizja Radom
          Telewizja Radom 16 lutego, 2016, 02:02

          @Normals. Kiedyś dawno temu był taki dowcip Alfą jestem ja , a Omega stoi w Garażu 🙂 PiS odebrał gigantyczne emerytury generałom i agentom UB i SB. Stąd spora część na te 500 zł. jak wspomniałem w Polsce nie ma amerykańskiego systemu emerytalnego (niestety) a socjalistyczni tchórze ze wszystkich opcji boją się o stołki i go nie wprowadzą. Skoro tak, to trzeba mieć więcej dzieci, żeby miał kto płacić na emerytury. Zaskoczę cie, ale jeden z członków koalicji strachu czyli PSL zagłosował za ustawą. Gdybyś uważnie obejrzał mój felieton https://youtu.be/TDS9AACuggs to byś to zauważył, ale podejrzewam, że nawet nie zadałeś sobie takiego trudu. Po co prawda gorszy sort wie lepiej. Po za tym uzupełnij wiadomości. KUPCY DOGADALI SIĘ Z RZĄDEM. Rząd zmienił ustawę tak,że nie uderza już w kupców. Ale skąd masz to wiedzieć skoro w WSI24 dyskretnie ten temat pominięto???? Co do międzynarodowych problemów Polski to są one sztucznie napędzane ale to dobrze, bo jak na razie rząd skutecznie i bezlitośnie punktuje wszelkie ataki. Opozycja traci i miota się. Co do wiz. To należą nam się jak psu kość za krew przelaną w Iraku, Afganistanie. jesteśmy na każde wezwanie USA., Dziwi mnie postawa Polaków w USA, bo ci głosują na każdego kto im obieca ruch bezwizowy. Oni nas potem olewają a nasi znów na nich głosują. Wyciągnijcie wnioski rodacy i nie głosujcie na tych co was oszukali. I na koniec Polska to niepodległym państwem i nie do pomyślenie jest aby ktokolwiek ingerował w jego wewnętrzne sprawy. A ty jako Polak to popierasz???? PiS stawia się hegemonii Niemiec i jest im to nie na rękę. Nie widzisz tego???? Wstydzisz się za to że twoja ojczyzna wreszcie zaczęła się bronić przed dominacja wrogów czyli Rosji i Niemiec???? Co do odwracania się to jedni się odwracają, potem wracają inni się nie odwracają, a jeszcze inni dołączają. Tak jest we wszystkich partiach politycznych . Takie życie 🙂 Wrzuć Newsweeka do śmietnika 🙂 Pozdrawiam 🙂

          Reply this comment
          • Normals
            Normals 16 lutego, 2016, 13:07

            Wiem ,ze kupcy sie wstepnie porozumieli po fali protestow ,wiec bylo to porozumienie wymuszone na rzadzie fala protestow spolecznych.To ma byc ten wielki sukces nowe wladzy? Smieszny jestes i tyle .Wiadomosci z Polski mam doskonale wiec przestan mi insynuowac ,ze ja czegos nie wiem bo jak narazie to ty nie blysnales zadna konkretna wiedza ,a twoje tzw ” felietony „odpuscilem po obejrzeniu twojej farsy na temat Owsiaka i oplacania KOD-u.Poziom brukowca,same pomowienia i zero konkretow.Sorry nie moj poziom ,moze dla zula spod budki z piwem z przycmionym umyslem jest to jakas rozrywka ale nie dla erudyty.A twoje slowa komentarza potwierdzaja moje wszystkie tezy na temat lepszego sortu.Wy zawsze wszystko wiecie lepiej od wszystkich na swiecie ,nie licza sie autorytety ,tytuly naukowe ,osiagniecia ,nie wazne co mowia nasi sojusznicy ( jeszcze) wazne jest tylko to co wam kaze myslec wasz Bog Kaczynski.I nie przeszkadza mi wcale ,ze Polska jest niepodleglym panstwem bo pamietam komune ,i ruskie bazy w Polsce i wiem jak to jest zyc w kraju okupowanym i terroryzowanym przez wladze ,ale PIS idzie na wojne z wszystkimi .Zobaczysz jak sie to skonczy .Ja to wiem ,ty musisz poczekac zeby sie dowiedziec – i taka jest miedzy nami roznica.

    • JASIO
      JASIO 15 lutego, 2016, 10:51

      Ty „hrabia” z herbu Judaszy zazyles tabletki ????

      Reply this comment
      • Telewizja Radom
        Telewizja Radom 15 lutego, 2016, 13:13

        @Jasio. Mam prośbę jeśli odpisujesz na czyjś komentarz to zastosuj małpkę przed zdaniem i do kogo piszesz. Oznaczaj Twoja odpowiedź jest do wszystkich. Podstawy internetu brachu. 🙂 pozdrawiam 🙂

        Reply this comment
      • Normals
        Normals 15 lutego, 2016, 13:59

        Ty Jasio idz sobie lepiej kozy pasac ,bo z pisaniem raczej kiespko.Zero formy ,zero tresci .Ot taki wiejski chlopek roztropek Jasio.

        Reply this comment
        • JASIO
          JASIO 16 lutego, 2016, 10:45

          Te kozy anormals to pamietasz oczywiscie z rodzinnego domu „herbem”ozdobionym 🙂

          Reply this comment
          • Normals
            Normals 16 lutego, 2016, 12:51

            Tak a Ciebie pamietam jak mi na tym dworze swinie pasales kmiocie

  4. Proboszcz
    Proboszcz 15 lutego, 2016, 07:02

    Telewizja Radom ty sie zajmij odprawianiem mszy a nie pier….. glupot

    Reply this comment
  5. Pis
    Pis 15 lutego, 2016, 07:03

    Normals ty naprawde w to wiezysz co napisales?

    Reply this comment
  6. Pit
    Pit 15 lutego, 2016, 21:54

    Jasiek to wiejski jakala jest z opuznionym zaplonem

    Reply this comment
  7. Normals
    Normals 16 lutego, 2016, 13:55

    No telewizja radom ,wytlumacz mi teraz madrosc tego twojego rzadu .Dobrze wiemy co Beata Szydlo odpisala i w jakim tonie senatorom USA dlatego nie moge zrozumiec dlaczego dzis Waszczykowski w NYT nagle pisze o wielkiej przyjazni i szacunku dla USA? Schizofrenia?Blysnij intelektem chociaz raz i wytlumacz mi to jak to jest ,ze premier Polski w jednym liscie daje do zrozumienia ,ze Senatorowie sie nie znaja i jakim wogole prawem wtracaja w sprawy Polski a dwa dni pozniej minister spraw zagranicznych pisze juz cos skrainie innego?

    http://dziennikzwiazkowy.com/na-biezaco/waszczykowski-w-nyt-o-polsko-amerykanskim-partnerstwie/#comment-120102

    Reply this comment
  8. Alrgiczny na czarnych
    Alrgiczny na czarnych 16 lutego, 2016, 22:04

    Telewizja Radom to szpieg z krainy moherow Przyjechal z Torunia zrobic audyt jak tam polonia wdraza postulaty Ojca Dyrektora Wracaj na parafie bo gosposia z synem czekaja na ciebie

    Reply this comment
  9. Telewizja Radom
    Telewizja Radom 17 lutego, 2016, 02:48

    @ Normals I znów zonk. Kupcy nie dogadali się wstępnie tylko całkowicie > Ustawa została zmieniona. Szkoda, że odpuściłeś sobie moje felietony, bo nie miał byś opóźnień w uzupełnianiu wiadomości.Mówisz że nie Twój poziom. No cóż to nie moja wina że dla Kodowców jest on zbyt wysoki:-) A co do senatorów to PO znów sama się \skopała i szydło nie dość że odzyskała \punkty to jeszcze pozyskała przynajmniej dwóch na swoją stronę. A i jeszcze jedno. to nie mój rząd. Nie jestem premierem 🙂

    Reply this comment
  10. Normals
    Normals 17 lutego, 2016, 19:37

    Hahahaha i znowu bredzisz .Rzad nie dogadal sie calkowicie a zobowiazal sie do 18 lutego zglosic nowy projekt ustawy panie dobrze poinformowany .I co glupio Ci teraz lepszy sorcie ?Gdzie ta twoja wielka wiedza, rzetelnosc ,ktora sie tak chlubisz ?Krecisz ,mylisz fakty ,pomawiasz .Tak jak pisalem wczesniej poziom zula spod budki z piwem i napewno nie moj.A co do listu Beaty Szydlo to dzis Kerry z usmiechem na ustach powiedzial jak bardzo ma w powazaniu ,slowa pani Premier o nie wtracaniu sie w wewnetrzne sprawy Polski.Nie dosc ,ze zapowiedzial przed rozmowa ,ze beda omawiane wewnetrzne sprawy Polski ,to jeszcze pochwalil komisje wenecka .Zrozumiales co to oznacza ?Amerykanom sie nie dyktuje tonu rozmow ,a jezeli juz nawet to nie jakas tam zakompleksiona premier jakiejs tam malej Polski ,ktora ciagle na kolanach zebrze w ameryce o zniesienie wiz i bazy NATO.

    Reply this comment
  11. Telewizja radom
    Telewizja radom 17 lutego, 2016, 23:44

    @Normals. Co do kupców to jak wspomniałem projekt już został dawno złożony. Co do kwestii obelg wobec mnie to zastanowię się z moim prawnikiem ile mogę od Ciebie wyciągnąć odszkodowania. Co do błagania na kolanach o wizy to myślę że rząd PiS Podniesie Polskę z Kolan. Pozdrawiam 🙂

    Reply this comment
    • Normals
      Normals 18 lutego, 2016, 18:33

      Nowy poprawiony projekt zostal wedlug Ciebie zlozony? Prosze mi to pokazac .Konkretnie kiedy zostal zlozony ?No chyba ,ze dzis bo wlasnie minal termin do kiedy PIS-owski rzad mial go zlozyc hahahahaha .Smieszny jestes i tyle .I zapraszam Ciebie razem z prawnikiem do USA ,juz mi kiedys groziles ,i zarowno wtedy jak i teraz tak sie strasznie przejalem twoim belkotem ,ze odpowiem Ci po angielsku : bring it on ,because you are full of shit. Niech Ci to twoj madry prawnik przetlumaczy i blagam zloz wreszcie ten pozew ,juz sie nie moge doczekac zeby Cie skompromitowac publicznie na sali sadowej.Napisalbym wlacz myslenie ale w twoim przypadku to raczej nie realne.

      Reply this comment
  12. Telewizja Radom
    Telewizja Radom 21 lutego, 2016, 10:33

    @ Normals Groziłem Ci pozwem, ale dałem Ci szansę na zmiane. Co do pozwu to też odpowiem po angielsku Documents already gone to a lawyer. Have nice Day 🙂

    Reply this comment
    • Normals
      Normals 21 lutego, 2016, 14:14

      Juz nie moge sie doczekac twojego pozwu.A ja przy okazji poinformuje prokurature w Polsce o twoich pomowieniach KOD i WOSP.Niech zajmie sie twoimi klamstwami rozpowszechnianymi na Youtube.I nie scigaj ich ,zapozno .Juz nagralem i material zostanie dostarczony odpowiednim instytucjom.I to bedzie koniec telewizji radom.Zycze milego dnia hahahahaha.

      Reply this comment
  13. Telewizja radom
    Telewizja radom 22 lutego, 2016, 08:04

    @ Normals. Jeśli myślisz, że zamierzałem moje filmy ściągać z YT to jesteś w błędzie. Jak się prokuratura do mnie uśmiechnie z Twojego Powodu to złoże zeznania, podam listę świadków podam adresy stron na których były informacje o KOD i WOŚP i tyle. Ja w przeciwieństwie do Ciebie znam zakres polskiego prawa i wiem, że na wszystko co mówię lub piszę publicznie muszę mieć dowody. Uważaj jednakże z pokładaniem zbytnich nadziei w Polskiej prokuraturze. Teraz nad nimi sprawuje pieczę porządny gość. Ziobro i prokuratorzy zaczynają działać dla dobra obywatela a nie przeciw niemu. Uważaj bo możesz się zawieść. Co do likwidacji Telewizji Radom. To wielu już próbowało ns zniszczyć i wielu ciągle próbuje, a my dzięki Bogu trwamy na posterunku niezależnych mediów. Oczywiście Ty to wyśmiejesz, ale trudno. -)

    Reply this comment
  14. Normals
    Normals 23 lutego, 2016, 13:03

    A jakie ty mozesz miec dowody ?Pomowienia i sfingowane materialy to nie sa zadne dowody.To tak jak ja bym powolywal sie na pudelka jako zrodlo rzetelnych informacji.A swoja ignorancje i kompletny brak wiedzy udowodniles wielokrotnie ,ostatnio np twierdzac ,ze rzad dogadal sie z handlowcami do konca.Bzdura .Mial zglosic projekt nowej ustawy do 18- tego lutego a nie zrobil tego do dzis.Tak mi wyjezdzales protekcjonalnie ,ze ty bedac w Polsce jestes tak rzetelnie o wszystkim poinformowany a wyglada ,ze goowno wiesz o kraju ,w ktorym mieszkasz .Wiec daruj sobie swoje madrosci ,bo skoro ja mieszkajac w USA mam dokladniejsze wiadomosci to chyba wiesz co o tobie mowi.Tak wiec wszystkim ,ktorzy nabieraja sie na twoj pseudo-profesjonalizm radze brac twoje felietony jak science -fiction i to w bardzo kiepskim wydaniu ,bo telewizja radom klamie.

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 23 lutego, 2016, 21:15

      I tutaj sie zgadzam, wannabe TV to zwykly klamca i wielbiciel panow w sukienkach.
      Prawie tak samo,jak Fox News – czyli klamstwa dla idiotow (czytaj polskich worow herbacianych) glosujacych na republikanow. Brawo, moze wreszcie zaczniesz myslec.

      Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*