KRS: zgłoszono 148 kandydatur na sędziów SN

KRS: zgłoszono 148 kandydatur na sędziów SN

Do Krajowej Rady Sądownictwa do poniedziałku po południu wpłynęło 148 kandydatur na sędziów Sądu Najwyższego – poinformowało PAP Biuro KRS. Najwięcej – 65 kandydatur – wpłynęło na wakaty w Izbie Dyscyplinarnej SN.

Z danych przekazanych w poniedziałek po południu wynika, że na wakaty w Izbie Dyscyplinarnej wpłynęło dotąd 65 kandydatur, w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych – 50 kandydatur, w Izbie Cywilnej – 28, a na wakat w Izbie Karnej – pięć kandydatur.

16 kandydatur wpłynęło od sędziów sądów rejonowych (w tym 13 do Izby Dyscyplinarnej), 16 – sądów okręgowych, 14 sędziów apelacyjnych i trzech wojewódzkich sądów administracyjnych. Kolejne ponad 60 kandydatur wpłynęło od zawodów prawniczych: adwokatów (27), radców prawnych (28) i notariuszy (osiem zgłoszeń). Zgłosiło się także 19 pracowników naukowych, trzech kandydatów z Prokuratorii Generalnej oraz 12 prokuratorów.

Jak mówił wcześniej PAP rzecznik prasowy KRS sędzia Maciej Mitera “poszczególnymi wnioskami zajmą się zespoły KRS i przedstawią rekomendacje całej Radzie, a cała KRS będzie podejmowała decyzje na posiedzeniu plenarnym”. Dodał, że najbliższe kolejne posiedzenie KRS jest zaplanowane od 18 września. (PAP)

fot.Marcin Bielecki/PAP

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*