Kopacz zapowiada wsparcie dla Warszawy przy naprawie mostu Łazienkowskiego

Kopacz zapowiada wsparcie dla Warszawy przy naprawie mostu Łazienkowskiego

Premier Ewa Kopacz powiedziała we wtorek, że „dołoży wszelkich starań”, aby Warszawa otrzymała wsparcie potrzebne do naprawy mostu Łazienkowskiego. Dodała, że rozmawiała w tej sprawie z przedstawicielami kilku resortów, w tym finansów.

Podczas konferencji po posiedzeniu rządu, Kopacz powiedziała, że według informacji ze stołecznego ratusza, wstępny szacunek strat i kosztów naprawy mostu Łazienkowskiego będzie gotowy dopiero pod koniec tygodnia.

„Ponieważ sprawa jest poważna i dotyczy kłopotu, który jest tu w Warszawie, w stolicy Polski, więc myślę, że dołożę wszelkich starań, aby wsparcie od rządu w tej konkretnej sprawie popłynęło do miasta” – powiedziała Kopacz.

Dodała, że we wtorek miała się spotkać z ministrem finansów Mateuszem Szczurkiem, ale do spotkania nie doszło z powodu wyjazdu szefa resortu. Zapewniła jednak, że rozmawiała z przedstawicielami nie tylko Ministerstwa Finansów, ale i innych resortów.

Do pożaru mostu doszło w sobotę wieczorem. Ugaszono go po 12 godzinach; most zamknięto do odwołania. W poniedziałek władze stolicy poinformowały, że uszkodzenia są poważniejsze, niż się wydawało i na razie na moście nie będzie dopuszczony ruch pojazdów. (PAP)

fot.Jacek Turczyk/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*