Komorowski: uporządkowanie metody in vitro to opowiedzenie się za życiem

Komorowski: uporządkowanie metody in vitro to opowiedzenie się za życiem

Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że potrzebne jest ustawowe uporządkowanie kwestii in vitro w Polsce. Podkreślił, że opowiada się za życiem. A metoda in vitro uporządkowana w sensie prawnym to jest opowiedzenie się za życiem, za szansą na posiadanie dzieci – powiedział.

Komorowski, pytany w poniedziałek o kwestię in vitro mówił m.in., że potrzebne jest jej całościowe uporządkowanie w postaci ustawy.

Podkreślił, że zajmuje jednoznaczne i konsekwentne stanowisko w tej kwestii.

„Zawsze byłem i jestem, i mam nadzieję, że zawsze będę za życiem. A metoda in vitro uporządkowana w sensie prawnym, to jest właśnie opowiedzenie się za życiem, za szansą na posiadanie dzieci” – powiedział prezydent.

Ubiegający się o reelekcję Komorowski podróżuje obecnie po Polsce „Bronkobusem”. (PAP)

Na zdjęciu: Bronisłąw Komorowski fot.Franck Robichon/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*